Top Baneris

Kada „šalta“ šviesa namuose atrodo jaukiai

2017 rugpjūčio 1 d.
Pasidalykite straipsniu

Nors įprasta manyti, kad šilta šviesa patalpai suteikia jaukumo, vis dėlto, ieškantiems netradicinių sprendimų, šiandien siūloma išbandyti šaltą šviesą. Šio atspalvio apšvietimas siejamas su darbingumu, tačiau priderinus jį prie kitų elementų interjere galima išgauti įspūdingą efektą. Paprastai tokia šviesa namus užpildo LED apšvietimas.

LED šviesa – revoliucija namuose

Pastaruoju metu apie LED apšvietimą, jo galimybes ir privalumus kalbama vis dažniau. Ir ne veltui: naujos kartos lemputės pritaikytos ilgalaikiam naudojimui. Nustatyta, kad jos veikia net 25 kartus ilgiau už įprastas lemputes. Maža to, LED šviestuvai yra saugūs naudoti, nes jie neįkaista, kaip, pavyzdžiui, kaitrinės lemputės. Dėl šios priežasties tokie šviestuvai gali būti naudojami vaikų kambariuose ar kitoje aplinkoje, kurioje saugumas ypač svarbus. Galiausiai, tai ne tik itin ilgai veikiančios, bet ir ekonomiškos lemputės, kurios suvartoja kur kas mažiau elektros energijos, taigi pasirinkus jas – sutaupoma.

Kaip rinktis LED lemputes?

Verta atsiminti, kad šių lempučių šviesos stiprumas žymimas ne vatais, bet liumenais. Be to prieš perkant LED lemputes turite žinoti ir dar kelias taisykles. Kuo mažesnis liumenų skaičius užrašytas ant lemputės pakuotės, tuo šviesa bus blankesnė ir tamsesnė. Pavyzdžiui, 450 liumenų LED apšvietimas prilygsta 40 vatų kaitrinei lemputei, o 2600 liumenų atstoja 150 vatų kaitrinę lemputę. Pastaroji šviesa LED perspektyvoje yra itin ryški, tačiau šalta, todėl norint, kad interjeras išliktų jaukus, svarbu apgalvoti ir sienų ar baldų koloritą, langų uždangas.

led apsvietimas 2

Bendras erdvės dekoras ir šalta šviesa

Namuose naudojant šaltą šviesą reikia itin gerai apgalvoti kitus erdvės elementus. Nepamirškite, kad šviesos intensyvumas atitinkamai keičia spalvas: sienų, baldų gobeleno, langų uždangų ir pan. Tad jei norite, kad kambarys atrodytų stilingai ir jaukiai, patariame rinktis šiltesnių spalvų koloritą. Šilti šalto LED apšvietimo atspalviai atrodo žavingai ir suteikia kambariui įdomumo bei jaukumo. LED šviestuvai skleidžia itin ryškią šviesą ir vizualiai padidina kambarį, todėl patalpa atrodo erdvesnė. Norint išvengti tokio efekto reikėtų derinti keletą skirtingo apšvietimo tipų vienoje erdvėje ir šviesos pagalba erdvę suskirstyti zonomis.

LED apšvietimas gali būti įvairus: dabar rinkoje galima rasti reguliuojamo šviesos intensyvumo šviestuvų, retro LED lempučių, skleidžiančių šiltą šviesą, ar LED juostų, kurios yra alternatyva namų dekorui ir apšvietimui. Renkantis taupų apšvietimą, siūlome pagrindiniu apšvietimu rinktis šaltą šviesą, o jaukumą namuose kurti papildomais šviestuvais. Tai gali būti sieniniai šviestuvai, toršerai ar akcentinis apšvietimas. Visi jie spinduliuoja šiek tiek pritemdytą šviesą, todėl net ir pagrindinei šviesai esant šaltai išlaikomas jaukumo balansas.

Dėmesys interjerui

Šalta šviesa sunkiai įsikomponuos klasikiniame interjere ar vintažo stiliaus namuose, tačiau puikiai tiks skandinaviško tipo namuose, moderniose ar minimalistinėse erdvėse. Dėl šios priežasties sprendimas, ar tai bus LED apšvietimas ir balta šviesa ar atvirkščiai, turi būti priimtas dar pačioje namų dekoravimo pradžioje. Atminkite, kad netinkamame apšvietime net ir prabangiausi baldai gali atrodyti nepatraukliai bei nuobodžiai.

LED juostos – alternatyva norintiems sutaupyti

Norintiems namų interjerui suteikti šiek tiek daugiau dinamikos, siūloma rinktis LED juostas. Jos puikiai tinka laiptų apšvietimui ar konkrečių dekoro elementų išryškinimui, pavyzdžiui, paveikslo. Skirtingų spalvų LED juostelės labai lengvai tvirtinamos, todėl jas nesunku integruoti į baldus, laiptus, nišas sienoje ir panašiai. Maža to, šaltesnių atspalvių LED šviesa, sukuria ne šaltumo, tačiau šilumos efektą. Kambarys atrodo jaukus ir ramus, be to, išlaikomas modernus minimalistinis stilius.

Atraskite šaltos šviesos ir jaukumo balansą savo namuose su LED lemputėmis. Apšvietimas yra toks pats svarbus kaip ir kambarių dekoras, todėl jo išsirinkimui taip pat skirkite didelį dėmesį.

led apsvietimas 3

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video