Top Baneris

3 būdai, kaip subtiliai paslėpti šulinių dangčius kieme

2024 vasario 8 d.
valymo irenginiai nuotr. Feliksnavis
Valymo įrenginiai. „Feliksnavis“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Daugelis namų savininkų svajoja apie estetišką ir tvarkingą kiemą, kuriame kiekviena detalė būtų ne tik funkcionali, bet ir derėtų prie bendro aplinkos vaizdo. Ne išimtis ir tokie kiemo elementai kaip šulinių dangčiai. Dažnai jie yra būtini, tačiau ne visada atrodo estetiškai. Taigi, kaip subtiliai ir kūrybiškai paslėpti šulinių dangčius kieme, kad jie nekristų į akis?

1. Augalų kompozicijos

Pirmasis ir bene paprasčiausias būdas – tai šulinio dangčio užmaskavimas augalais. Taip sukursite natūraliai ir estetiškai atrodančią kiemo aplinką. Pavyzdžiui, aukštos dekoratyvinės žolės, tokios kaip miskantas arba soruolė, puikiai tinka išsikišusiam šulinio dangčiui paslėpti. O žemaūgiai augalai –šliaužiantysis čiobrelis, sedula arba šliaužiančioji vaisgina – gali apaugti šulinio dangtį, taip veiksmingai jį paslėpdami. 

Tam, kad sukurtumėte vientisą vaizdą, rinkitės augalus, derančius prie aplinkinio kraštovaizdžio. Taip pat būtinai atsižvelkite į jų dydį ir augimo būdą, kad šie nepakenktų šuliniui. Be to, jei objektas, kurį norite paslėpti, yra valymo įrenginiai, nesodinkite augalų pernelyg arti šulinio, kad neapsunkintumėte priėjimo prie jo.  

gelynas nuotr. Pexels Markus Spiske
Pexels nuotr.

2. Įvairiai atrodantys akmenys

Šulinio dangčiui kieme paslėpti puikiai tinka ir akmenys. Juos galite naudoti tiek vienus, tiek su jau minėtais augalais, taip sukurdami stilingą alpinariumą. Rinkitės tokius akmenis, kurie papildytų esamą kraštovaizdį tiek spalva, tiek dydžiu, tiek forma. Nebijokite netobulumų – taip savo kiemui suteiksite tik dar daugiau natūralumo. 

Jei jūsų sklypas pakankamai didelis ir jame yra daug laisvos vietos, puikiai tiks didesni akmenys – jais sėkmingai užmaskuosite net ir labiau išsikišusį šulinio dangtį. Jei kieme vietos nedaug, rekomenduojame rinktis mažesnius akmenis, kurie paslėptų dangtį, tačiau neapsunkintų aplinkos. Akmenis dėliokite iš tos pusės, iš kurios dangtis yra labiausiai matomas. Tačiau nepamirškite palikti pakankamai laisvos vietos, kad prireikus prie jo būtų galima laisvai prieiti. 

3. Dekoratyvinės dangos

Dar vienas būdas, kaip galite paslėpti nepatraukliai atrodantį šulinio dangtį, – dekoratyvinės dangos, pavyzdžiui, akmenukų, žvyro ar medienos drožlių, naudojimas. Vėlgi, rekomenduojama rinktis tokią dangą, kuri labiausiai derėtų prie jūsų kiemo aplinkos.

medzio drozles nuotr. Shutterstock Ronstik
Shutterstock nuotr.

Svarbu pastebėti, kad šis metodas tinkamiausias tuomet, kai šulinio dangtis yra lygus su žeme ir paprastai nėra naudojamas. Taip pat prieš pilant dekoratyvinę dangą, reikėtų patiesti geotekstilę. Taip akmenukai ar kita danga nepakenks šuliniui, o prireikus ją bus lengviau nuimti. 

Svarbiausia taisyklė kuriant kiemo dizainą – harmonijos ir funkcionalumo palaikymas. Pasinaudoję šiomis idėjomis galite ne tik paslėpti šulinių dangčius, bet ir pagerinti savo kiemo išvaizdą. Na, o pasitelkus tinkamas priemones, tai padaryti nebus sudėtinga.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video