Top Baneris

15 milijonų eurų investicijos Kauno LEZ: gamyklą statys Singapūro gyvybės mokslų technologijų ir įrangos gamintoja (1)

2022 lapkričio 10 d.
w ESCO Lifesciences statybu pradzia 1
Pasidalykite straipsniu

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėta statyti 15 mln. eurų vertės Singapūro medicininės įrangos „Esco Lifesciences“ gamykla. Joje bus gaminami optimalų mikroklimatą ląstelėms užtikrinantys laminarai bei inkubatoriai.

„Simbolinis kastuvo įbedimas, reiškia ir tai, kad Lietuva yra saugi ir perspektyvi vieta šiuolaikiškai gamyklai. Vertiname ne tik aukštą pridėtinę vertę kuriančių gamyklų kaimynystę Kauno LEZ, bet ir Lietuvos specialistų profesionalumą ir žinias. Tikimės, kad naujoje gamykloje bus gaminama ne tik Lietuvoje kurta medicininė įranga, bet ir kiti „Esco Laboratories“ bei „Esco Pharma“ produktai“, – sako „Esco Lifesciences“ atstovas Evaldas Pečiūnas. 

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Elijaus Čivilio, „Esco“ plėtra Lietuvoje įrodo aukštą gyvybės mokslų kompetencijų lygį šalyje.

„Įmonės pasirinkimas Lietuvoje įsteigti vienintelę gamybinę lokaciją Europos Sąjungoje ir būtent čia vykdyti plėtrą liudija, kad jau esame pasiekę aukštus talentų ir įgūdžių standartus, kurie yra ypatingai svarbūs gyvybės mokslų sektoriuje veikiančioms įmonėms. Tikimės, kad Lietuvos partnerystė su „Esco“ toliau augs ir stiprės“, – sako E. Čivilis.

Siekia tvarumo standartų

Pilną statybų  konsultavimo paslaugų spektrą – nuo idėjų, statybų valdymo iki raktų įteikimo – teikia „Be Live“, iki praėjusių metų veikusi „Baltic Engineers“ pavadinimu. Ji suprojektavo gamyklos A++ energinės klasės 7710 kv. m. ploto dviejų aukštų pastatą su sandėliavimo ir biurų patalpomis bei prižiūrės visą  statybos procesą. Statybų rangovu pasirinkta „Veikmės statyba“.

„Pramoninių pastatų tvarumo kartelė akivaizdžiai kyla, o tvarumo sertifikavimas tampa norma. Kartu su „Esco Lifesciences“ siekiame kad pastatas būtų vienas iš nedaugelio naujos statybos gamybos pastatų, kurie yra sertifikuojami. Šį iššūkį įveikiame pastatą kurdami nuo pat idėjų, vėliau projektavimo, statybų proceso valdymo, netgi tolesnio jo gyvenimo ciklo numatymu“, – sako Darius Kvedaras, kompleksinio statybų konsultavimo bendrovės „Be Live“ direktorius.

Gamyklos statybos vykdomos pagal pasaulyje vis labiau populiarėjantį, tačiau Lietuvoje dar retą  EPCM  (Engineering, Procurement and Construction Management) modelį. Jo esmė yra ta, kad visas  su gamyklos projektavimu ir statyba susijusias paslaugas klientas patiki vienam, vykdytojui. EPCM modelis leidžia išlaikyti koncepcinį ir techninį darbų vientisumą, suvienyti projektavimo ir statybos technologijas.

Naujajam pastatui siekiama labai gero BREEAM tvarumo standarto  įvertinimo. Projektuojant ir statant gamyklą yra taikomos tokios naujovės kaip viso gyvenimo ciklo analizė bei dinaminis energetinis modeliavimas. Papildomai, konsultuojamasi su ekologais dėl įvairiapusiškų tvarumo priemonių, pavyzdžiui, numatomas ne tik paukščių apsaugojimas nuo atsitrenkimo į stiklus, tačiau ketinama numatyti lizdavietes bei lesyklas. Pastato prieigose bus įrengtos tręštančios medienos  ir akmenų  krūveles  smulkiems  žinduoliams ar varliagyviams bei kitos priemonės prisidedančios prie vietos biologinės įvairovės.

Naujosios gamyklos automobilių stovėjimo aikštelėje projektuojamos ir elektromobiliams  pritaikytos vietos, numatoma vieta centralizuotai atvežamų darbuotojų išlaipinimui. Eismas sklype projektuojamas  taip,  kad  skirtingi  srautai  kirstųsi  kuo  mažiau. Judėjimo prioritetas  yra  suteikiamas  pėstiesiems, formuojamos  iškilios  perėjos, maksimaliai  sumažintas  pėsčiųjų, dviračių bei automobilių  srautų susikirtimų kiekis.

„Esco Lifesciences“ gamykloje Kaune taip pat bus įrengta sporto ir ekspozicijų erdvės, darbuotojų patogumui – įrengtas ir sveikatingumo kambarys.

Pastato architektai – „stART studio“ komanda: Justina Narauskienė, Raimundas Kukarskas, Martynas Kamarauskas, Arvydas Skudra, Kasparas Kukarskas.

Apie „Esco Lifesciences“

„Esco Lifesciences“ – tai Singapūro akcininkų valdoma įmonių grupė, projektuojanti ir gaminanti įvairią įrangą vaisingumo klinikoms bei laboratorijoms. Veikianti daugiau nei šimte šalių ir sukaupusi daugiau nei 40 metų patirtį, įmonių grupė kuria ir gamina laboratorijoms ir biofarmacijos įmonėms skirtą įrangą bei medicinos prietaisus, siūlo unikalius sprendimus įvairių pramonės šakų laboratorijoms.

„Esco Medical Technologies“ – tai „Esco Lifesciences“ įmonių grupei priklausanti ir Lietuvoje, Kaune veikianti bendrovė. Įmonėje dirba 78 darbuotojai, rugsėjo mėn. vidutinis atlyginimas prieš mokesčius siekė 2392,46 Eur.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Sėkmės

    2022-11-16, 13:45  

    Esco šaunuoliai!

Rekomenduojami video