Top Baneris

11-ojo Urbanistinio forumo tema – Lietuvos miestų ateities vizija

2017 rugsėjo 15 d.
Pasidalykite straipsniu

Kokia yra Lietuvos miestų vizija ir ateitis? Į šį klausimą ieškome atsakymų jau nuo Lietuvos nepriklausomybės, o kasmetis Urbanistinis forumas šiais metais to klaus jau vienuoliktąjį kartą. Nors Lietuvoje urbanistiniai procesai bando neatsilikti nuo Europos planavimo tendencijų, kol kas matomas didelis atotrūkis tarp Lietuvos ir Vakarų Europos miestų. Socialiniai, kultūriniai ir ekonominiai sluoksniai urbanistiniuose projektuose dažnai lieka nepaliesti, apsiribojama tik fizinės aplinkos planavimu, todėl miestų transformacijos procesuose dažnai trūksta kompleksinio požiūrio.

Šiais metais Urbanistinis forumas kviečia prisidėti prie Lietuvos urbanistinės chartijos, kurios užduotis – sudaryti prielaidas racionaliam ES miestų darbotvarkės (EU Urban Agenda) įgyvendinimui ir šalies urbanistinės sistemos optimizavimui, kūrimo. Klausime ir diskutuosime, kaip įtvirtinti tarpinstitucinio bendradarbiavimo praktiką, nuo ko pradėti formuojant Lietuvos urbanistinės politikos viziją ir kuo naudinga didesnė savivaldybių autonomija.

Spalio 20-ąją Panevėžio miesto savivaldybė kartu su Lietuvos aplinkos ministerija, Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklu (LUIT) ir Lietuvos Nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) bei kitais partneriais organizuoja XI-ąjį Lietuvos urbanistinį forumą, skirtą Lietuvos urbanistinės vizijos temai.

XI-asis Urbanistinis forumas kviečia architektus, urbanistus, miestų administracijos bei bendruomenių atstovus, nekilnojamo turto vystytojus bei visus, kurie domisi miesto kūrimo ir jo atsinaujinimo procesais ar aktyviai domisi tvariu miesto gyvenimu.

Registracija

Forumas inspiruos įdomiomis paskaitomis ir tarptautine patirtimi, kuria dalysis žymūs ekspertai iš užsienio. Jo metu dalyviai įsitrauks į interaktyvias diskusijas, kūrybines dirbtuves bei ekskursijas. Aplinkos ministerijos atstovai apdovanos ir įvertins geriausius Lietuvos architektūros ir urbanistikos projektus.

Daugiau informacijos internetinėje svetainėje www.urbanistinisforumas.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video