Top Baneris

Kelininkai lopo Vilniaus ir Kauno gatvių duobes

2016 vasario 8 d.
kelininkai kelias
Pasidalykite straipsniu

Pasitraukę žiemiški šalčiai miestuose atvėrė dėl temperatūros svyravimų atsiradusias naujas duobes. Ir Vilniaus, ir Kauno savivaldybės suskubo jas tvarkyti, o taip pat prašo gyventojų informuoti, jei atrodo, kad problema nesprendžiama per ilgai.

Sostinėje vos per savaitę užtaisyta per 300 duobių. Buvo tvarkomos avarinės duobės, plyšiai ir kitokie dangos pažeidimai net 53 sostinės gatvėse – Didlaukio, Verkių, Geležinio Vilko, Mokslininkų, Santariškių, Bajorų kelio, Žaliųjų ežerų, Ozo, Rygos, Buivydiškių, Gelvonų, Ateities, Pavilnionių, Ukmergės, Gileikių, Rygos, Vytenio, T. Ševčenkos, Utenos, Giedraičių, Goštauto, Gerosios Vilties, Savanorių pr., Dubliškių, Titnago, Paneriškių, Pirklių, Galvės, Geležinkelio, J. Basanavičiaus, Krivių, Pelesos, Sniego, Minsko pl., Eišiškių pl., Liepkalnio, Salininkų, Geologų, Metalo, Dariaus ir Girėno, Žirnių, Panevėžio, Kapsų, Dunojaus, Sukilėlių, Pramonės, Dūmų, Viršupio, Kojelavičiaus, St. Batoro, Pergalės ir Parko.

Kol kas oro sąlygos neleidžia užtaisyti duobių itin patvariu karštu asfaltbetoniu, todėl taisoma laikinais metodais – šaltu asfaltbetoniu, perdirbtu asfaltu bei skaldos – žvyro mišiniais. Avarines duobes, gilesnes nei 5 cm, šiais būdais planuojama taisyti iki pavasarinių darbų sezono pradžios – balandžio vidurio.

Ilgalaikiais metodais – karštu asfaltbetoniu (frezuojant, ištisiniu asfaltavimu, kelio paviršiaus apdorojimu) gatvių danga bus taisoma, kai naktį oro temperatūra sieks 5 laipsnius šilumos.

Vieną duobę, kurios plotis 1 m, o ilgis 2 m, miestui sutvarkyti su freza kainuoja daugiau nei 60 eurų. Vilniuje yra 2534 gatvės.

Sostinės gatves šiuo metu remontuoja trys bendrovės: UAB „Grinda“, UAB „Kerista“ ir UAB „Gatvių statyba“.

Vairuotojai, nukentėję dėl gatvėje atsivėrusios duobės ir apdraudę savo automobilį „Kasko“ draudimu, turi kreiptis į savo draudimo kompaniją. Vairuotojai, apdraudę transporto priemones civiliniu draudimu ir nukentėję dėl gatvėje atsivėrusios duobės, turėtų kreiptis į tą gatvę administruojančią įmonę bei policijos pareigūnus.

Pastebėjus avarines, gilias duobes prašoma nedelsiant pranešti UAB „Grinda“ avarinei tarnybai, tel.: 8 5 2152112. Tarnyba dirba visą parą. Vairuotojai prašomi būti atidūs.

Kaune duobes tvarko bendrovių „Kauno švara“ ir „Kauno keliai“ brigados. Kelininkai dirba dienos metu, tačiau net ir naktį, sulaukę pranešimo apie kelyje pastebėtas pavojingas vietas, dispečeriai žada pasirūpinti, kad jos būtų deramai paženklintos bei aptvertos.

„Į gautą informaciją reaguojame nedelsiant. Kol dar orai nesušilo, darbai vykdomi šaltu asfaltbetoniu“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Situaciją gatvėse stebi ir patys „Kauno švaros“ bei savivaldybės darbuotojai. Kiekvienos iš Kaune esančių pusantro tūkstančio gatvių apžiūrėti bei įvertinti iškart nepavyks, todėl iš gyventojų gaunama informacija leistų problemas spręsti operatyviau.

„Šiemet situacija ramesnė, nes nemažai gatvių buvo pilnai suremontuotos ir ten jokių problemų nėra. Vis dėlto kitur iškart po šalčių prasidėję lietūs vietomis paplovė ir atvėrė duobes“, – teigė A. Pakalniškis.

Iš pagrindų tvarkyti Kauno gatves kelininkai pradės vidutinei paros oro temperatūrai perkopus 10 laipsnių šilumos ribą.

Pastebėję kelyje atsivėrusią duobę, kauniečiai apie tai turėtų pranešti bendrovės „Kauno švara“ dispečeriams ištisą savaitę ir visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 00111 arba elektroninio pašto adresu miesto.dispecerine@svara.lt. Čia gyventojai gali atsiųsti ir nuotraukas.

kaunas.lt nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video