VMG LIGNUM I-JOIST

Lietuvos rinkoje nuo 2022 m. rudens!

I-joist (dvitėjinių sijų) statybinės konstrukcijos perdangoms

VMG produktas bendrinis
Produkto aprašymas
Medžiaga

Tai tvirta ir stabili kompozitinė statybinė inžinerinės medienos medžiaga, skirta lengvų konstrukcijų sprendimams.

Pritaikymas

Statybose dvitėjinės sijos dažniausiai naudojamos grindims ir perdangoms bei stogų gegnėms, tačiau taip pat efektyviai pritaikomos ir sienų bei fasadų sprendimams, surenkamų pastatų sienų ir perdangų skydams, pastatų renovacijai. Jos efektyviai pakeičia tradicinę pjautinę C24 klasės medieną dėl didesnio tvirtumo ir tvarumo.

Savybės

Dvitėjinės sijos konstrukcijoms suteikia tvirtumo ir standumo, praktiškai pašalindamos judėjimą ir su tuo susijusias problemas, dažnai pasitaikančias naudojant įprastą pjautinę medieną. Dvitėjines sijas lengva apdoroti – frezuoti, gręžti, obliuoti tradiciniais įrankiais. Dėl mažo svorio dvitėjines sijas lengviau montuoti, neprireikia specialios kėlimo įrangos. Tačiau dėl didesnio medžiagos tankio LVL lentynose svarbu parinkti tinkamus jungiamuosius elementus. Frezuojant skyles sienelėse svarbu atsižvelgti į technines rekomendacijas.

Gamyba

Dvitėjinės sijos yra kompozitinis produktas, gaminamas iš aukščiausios kokybės inžinerinės medienos medžiagų. Jų lentynoms naudojama sluoksninė lukštų mediena, kurios atsparumas apkrovoms yra didesnis nei C24 klasės medienos. Pati LVL (sluoksninė lukštų mediena) yra neįtikėtinai stipri, stabilių matmenų, nesikraipanti ir nesitraukianti medžiaga. Tarp šių lentynų presuojant įklijuojama sienelė, kuriai naudojama P7 kategorijos MDP (medžio drožlių plokštė), skirta didelėms apkrovoms ir drėgnai aplinkai. Gamyboje naudojami atsparūs lauko sąlygoms klijai.

Planuojami parametrai

Lentynos – 39 mm storis ir 100-450 mm plotis; sienelė – 6-18 mm storis ir 100-450 mm plotis. Dvitėjinių sijų ilgis – 6.000-14.000 mm, aukštis – 160-500 mm, plotis – 45-90 mm.

Sertifikatai

Dvitėjinės sijos žymimos CE ženklinimu. Pagal žaliosios statybos reikalavimus joms naudojama tvarumo sertifikuotais FSC (arba PEFC) sertifikatu mediena, taip pat  produktas privalo turėti EPD (Environmental Product Declaration) arba produkto poveikio aplinkai deklaraciją, kuri naudojama atliekant pastatų gyvavimo ciklo analizę bei sertifikuojant jų tvarumą. Visi šie reikalavimai taikomi ir sudėtinėms dvitėjinių sijų dalims – sluoksninei lukštų medienai (naudojamai lentynose) ir P7 kategorijos medžio drožlių plokštei (naudojamai sienutėje).

Dėl projektavimo ir konsultcijų kreipkitės: