VMG LIGNUM CLT

Naudojamos inžinerinės medienos rūšis, vadinama kryžmai sluoksniuota mediena. Masyvi ir tvirta inžinerinės medienos plokščių rūšis, skirta pagrindinėms laikančiosioms konstrukcijoms.
VMG produktai CLT
Produkto aprašymas
Medžiaga
CLT arba Cross Laminated Timber, lietuviškai – kryžmai sluoksniuota mediena. Stačiu kampu kryžmai sluoksniuotos ir presu klijuotų lentų plokštės naudojamos pačių įvairiausių pastatų konstrukcijose ir renovacijai. Šios statybinės medžiagos tvirtumą lemia homogeniškai klijuota struktūra ir apkrovų laikymas tiek skersine, tiek išilgine plokštės kryptimi.
Pritaikymas
Statybose CLT naudojama apsaugota nuo atmosferos poveikio kaip pagrindinė sienų ir perdangų, laiptų, balkonų, galerijų laikančioji konstrukcijų medžiaga; taip pat surenkamiems sienų ir perdangų komponentams bei tūriniams (3D) moduliams.
Savybės
Kryžmai sluoksniuotos medienos plokštės yra vienas labiausiai išbaigtų homogeniškų inžinerinės medienos produktų, todėl patogios dėl greito konstrukcijų surinkimo objekte. Palyginus su surenkamomis gelžbetonio konstrukcijomis jos yra lengvesnės, todėl reikia mažiau transporto ir keltuvų, montažas paprastesnis ir greitesnis, tylesnis ir saugesnis, kartu išvengiant laikui imlių šlapių statybos procesų. Fizikinės plokščių savybės leidžia įvairesnį ir, palyginus, paprastesnį architektūros ir konstrukcijų projektavimą. Masyvi struktūra suteikia gerą šilumos ir garso izoliaciją, geras gaisrosaugines savybes. Atviros šlifuotos plokštės derina laikančiųjų konstrukcijų ir interjero estetinę funkciją.
Gamyba
Lentos kryžmai sluoksniuojamos ir klijuojamos. Naudojami vienakomponentiniai puliuretaniniai klijai, atitinkanti EN 15425 standartą.Visuomet taikomas nelyginis lentų sluoksnių skaičius. 90% lentų C24 klasės, 10% – C16 klasės. Naudojamos (dažniausiai) pušies lentos, kurių ilgis 4.000-6.000 mm, storis 20-50 mm, plotis 100-250 mm. Suklijuotos plokštės apdorojamos CNC mašinomis suteikiant projektuotus parametrus, išpjaunant durų, langų ir inžinerinių sistemų angas.
Planuojami parametrai
Storis – 50-400 mm; ilgis 3.000-16.000 mm; plotis – 2.400-3.500 mm; drėgmė – 11-15%.
Sertifikatai
Kaip ir kitiems inžinerinės medienos produktams, kryžmai sluoksniuotai medienai numatomi FSC, CE, ETA, vėliau – ir LCA įgalinantis EPD sertifikatas bei kiti rinkos poreikius atitinkantys įvertinimai.
Dėl projektavimo ir konsultcijų kreipkitės: