Top Baneris

Patvirtintos „Rail Baltica“ projektavimo gairės

2018 gegužės 3 d.
„Rail Baltica“
Pasidalykite straipsniu

Estijos ekonomikos ir ryšių ministerija, Latvijos susisiekimo ministerija bei Lietuvos susisiekimo ministerija patvirtino „Rail Baltica“ projektavimo gaires, kurios apibrėžia bendrą projektavimo standartą, privalomą „Rail Baltica“ infrastruktūros projektavimui, statybai ir eksploatacijai. Projektavimo gairių vadovą parengė Prancūzijos įmonė „SYSTRA S.A.“, konsultacinė inžinierinė grupė, kuri laimėjo viešąjį konkursą paruošti vieningą projektavimo gairių vadovą „Rail Baltica“ globaliam projektui.

Projektavimo gairės nustato pagrindinius standartus ir reikalavimus įrengiamam „Rail Baltica“ geležinkelio keliui, sankasai ir pylimams, žemės darbams, drenažo kanalams ir tranšėjoms, pralaidoms, tiltams, viadukams, tuneliams ir panašiems inžineriniams statiniams, elektros energijos, valdymo ir signalizacijos sistemoms, SCADA sistemai, infrastruktūros įrenginiams (stotims, aplankams, sąvažoms), stočių ir keleivių peronams, aplinkos apsaugos reikalavimams, prisitaikymui prie klimato kaitos, statinio informaciniam modeliavimui (BIM), architektūros bei landšafto, patikimumo, prieinamumo, priežiūros ir saugos (RAMS) reikalavimams.

„Rail Baltica“ projektavimo gairių patvirtinimas yra vienas kertinių žingsnių įgyvendinant projektą bei vykdant prisiimtus įsipareigojimus dotacijų susitarimuose su Inovacijų ir tinklų programų vykdomaja įstaiga (INIS). Projektavimo gairių vadovas yra itin svarbi priemonė, kuri bus naudojama neseniai prasidėjusiems „Rail Baltica“ infrastruktūros projektavimo darbams. Esame labai patenkinti, kad įmonė „SYSTRA“, atlikdama darbą, rėmėsi geriausiomis ES patirtimis ir pateikė ilgalaikę „Rail Baltica“ geležinkelio viziją, vertinant ekonomišką, modernų ir saugų „Rail Baltica“ projektavimo bei statybų įgyvendinimą“, – teigė „RB Rail AS“ generalinė direktorė ir valdybos pirmininkė Baiba Rubesa.

Nustatant pagrindinius projekto parametrus, buvo analizuota, kaip sukurti didesnės ilgalaikės vertės geležinkelio infrastruktūrą bei atitikti nustatytas ES technines sąveikos specifikacijas (TSI – P2, F1). Todėl, palyginti su pirminiais planais, buvo nuspręsta padidinti maksimalų projektinį keleivinių traukinių greitį iki 249 km/h (maksimalus operavimo greitis – 234 km/h), ašies apkrovą – iki 25 tonų, o maksimalų krovininių traukinių ilgį – iki 1050 metrų.

Išimčių galimybės numatomos tik pagrįstiems atvejams.

Projektavimo gairių vadovas numato šiuos pagrindinius „Rail Baltica“ globalaus projekto parametrus:

• Maksimalus projektinis keleivinių traukinių greitis – 249 km/h, krovininių traukinių – 120 km/h.

• Maksimalus krovininių traukinių ilgis – 1050 metrų.

• Maksimali ašies apkrova – 25 tonos.

• Jokių vieno lygio „Rail Baltica“ infrastruktūros susikirtimų su keliais ir 1520 mm geležinkelio vėžės sistema, išskyrus kur tokių sprendimų įgyvendinti neįmanoma.

• Privažiavimai specialiosioms ir aptarnavimo tarnyboms kas du arba tris kilometrus bei specialiai numatytose vietose.

• Geležinkelio kelio tipas – balasto kelias.

• Elektros energijos sistema turėtų būti 2x25kV.

• ERTMS – Level 2, Baseline 3.

Projektavimo gairės leis užtikrinti „Rail Baltica“ geležinkelio techninę sąveiką ir pagreitins jo projektavimo ir statybos procesus Baltijos šalyse.

Daugiau informacijos apie „Rail Baltica“ projektavimo gaires.

Visas „Rail Baltica“ projektavimo gairių vadovas bus prieinamas konkursus laimėjusiems tiekėjams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video