Top Baneris

Nesąžiningiems statytojams sutramdyti – pakeitimas STR

2016 kovo 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerijos (AM) kova su gudraujančiais verslininkais, kurie statomus vieno ar dviejų butų namus paverčia daugiabučiais, tęsiasi. Ministerija priėmė sprendimą pakeisti statybos techninį reglamentą (STR) „Statybą leidžiantys dokumentai“.

Pakeitus STR, savivaldybės administracijos atsakingi asmenys gali neišduoti statybą leidžiančio dokumento (SLD), jeigu tikrinant projektą ir išduodant SLD jiems kyla pagrįstų abejonių, ar projektuojamo statinio nurodyta paskirtis ir tipas atitinka projektinius sprendinius.

Speciali Aplinkos ministerijos darbo grupė jau anksčiau yra parengusi dar kelių teisės aktų pakeitimų projektus, skirtus pažaboti vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų neteisėtą virsmą daugiabučiais. Visų pirma, pasiūlyta savivaldybių taryboms suteikti teisę savo sprendimais atskiroms miestų ar miestelių dalims (kvartalams, gatvėms, zonoms ar pan.) nustatyti mažesnius nei reglamentuoti maksimalius sklypų užstatymo tankius.

Savivaldybėms būtų patikėta atsakingai vertinti situaciją konkrečioje užstatomoje teritorijoje ir, esant reikalui, sumažinti užstatomo sklypo plotą. Tokiu būdu būtų prevenciškai sumažintas galimo statyti statinio sklype plotas ir atsirastų didesnė galimybė kontroliuoti vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų de facto virsmą daugiabučiais gyvenamaisiais namais.

Galimybes atsirasti didelio ploto namams siūloma suvaržyti statybos techninį reglamentą „Vienbučiai ir dvibučiai gyvenamieji pastatai“ papildžius nuostata, kad statytojas privalo gauti besiribojančių žemės sklypų savininkų rašytinius sutikimus, jei planuoja statyti 290 kvadratinių metrų ir didesnio naudingojo ploto namą. Kurortuose šis plotas dar mažesnis – 190 kvadratinių metrų. Ši priemonė leistų konkrečios teritorijos sklypų savininkų bendruomenei spręsti, ar didelio ploto pastatai gali būti statomi toje teritorijoje.

AM primena, kad NT plėtotojų piktnaudžiavimo rezultatas – ignoruojami individualių namų rajono gyventojų interesai, tokiam rajonui nustatyti infrastruktūros poreikiai ir apgaudinėjami potencialūs būsto pirkėjai.

„Statyba ir architektūra“ ne kartą rašė apie tai, su kokiomis problemomis susiduria vieno ar dviejų butų namuose, paverstuose daugiabučiais, būstą įsigiję pirkėjai.

Įstatymų sukurti stebuklai: kaip daugiabučiais virsta vienbučiai namai


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video