Top Baneris

Laikinas tiltas šalia nugriuvusios sijos Kėdainiuose – po pustrečio mėnesio

2023 vasario 10 d.
Įgriuvo tiltas per Nevėžį
T. Biliūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Praėjusią savaitę įgriuvus tiltui per Nevėžį Kėdainiuose Tilto gatvėje, po pustrečio mėnesio turėtų būti sumontuotas laikinas tiltas, sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius. 

„Trumpiausias laikas – du su puse mėnesio, jeigu neišlenda jokie papildomi derinimai“, – Seimo socialdemokratų frakcijoje ketvirtadienį teigė Kelių direkcijos vadovas.   

Pasak jo, siekiant greičiau įrengti tiltą, darbai galėtų būti įsigyjami neskelbiamų derybų būdu.

„Dabar projektuotojas rengia projektą. Manau, kad per kokį mėnesį jį parengs. Prašysime pagalbos tiek savivaldybės, tiek kultūros paveldo, kad greičiau, per dvi–tris savaites suderintų projektą ir galėtume neskelbiamų derybų būdu pirkti laikino tilto įrengimą. Mūsų paskaičiavimais, atlikus derinimo procedūras įrengimas užtruktų apie mėnesį“, – teigė jis.

Be to, norima įsigyti nepriklausomų ekspertų paslaugas, kurie įvertintų tiltą, kur įgriuvusi sija.

„Norime, kad nepriklausomi ekspertai pasisakytų, ir atliktų paskaičiavimus ir įvertintų galimybes jį paleisti, su sąlyga, kad bus pritaikytos papildomos priemonės ir nebus jokios grėsmės gyventojams juo judėti“, – sakė R. Lipkevičius. 

Verdiktą dėl senojo tilto tolimesnės eksploatacijos galimybių turintys pasakyti ekspertai, pasak jo, pradės darbus, kai Statybos inspekcijos sudaryta komisija leis nugriuvusią siją iš upės iškelti. 

Apie įgriuvusį tiltą tarnyboms pranešta sausio 31 dieną, incidento metu niekas nenukentėjo.   


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video