Top Baneris

Viskas apie kultūros paveldą – naujoje informacinėje sistemoje

2015 liepos 16 d.
Pasidalykite straipsniu

Individualūs turistiniai maršrutai ir paprastesnės administracinės procedūros – tokios naujovės laukia gyventojų nuo rugpjūčio 1 dienos. Tądien bus baigtas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos įgyvendinamas projektas „Kultūros paveldo elektroninių paslaugų informacinės sistemos sukūrimas“.

„Kultūros paveldo elektroninių paslaugų informacinė sistema (KPEPIS) prisidės prie visuomenės švietimo, kultūros paveldo išsaugojimo, o elektroninių paslaugų teikimas bus paprastesnis“, – sakė Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.

Jai antrino ir projekto vadovė Rasa Šimkūnaitė. Anot jos, per projekto metu sukurtą KPEPIS sistemą bus galima užsisakyti kultūros vertybės pasą, leidimus kultūros vertybių tvarkybos darbams ir kitus dokumentus, todėl gyventojams nereikės gaišti laiko ir fiziškai vykti į departamentą. Departamento teikiamų paslaugų vartotojams supaprastinimas, projekto vadovės teigimu, buvo vienas svarbiausių projekto tikslų.

paluse

Lengviau vykdyti departamento funkcijas ir stiprinti kultūros vertybių apsaugą padės sukurtos KPEPIS integracinės sąsajos su kitomis informacinėmis sistemomis. Turint sąsajas su Policijos departamento Ieškomų numeruotų daiktų registru ir Muitinės departamentu, bus sustiprinta kultūros vertybių apsauga, skaidriau vyks leidimų, reikalingų kultūros vertybėms išvežti į užsienį, išdavimas, o integracija su Statybų leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacine sistema „Infostatyba“ palengvins leidimų išdavimą statyboms.

Pokyčių naudą pajus ir geriau pažinti Lietuvą norintys keliautojai. Projekto metu buvo atnaujintas ir su KPEPIS integruotas Kultūros vertybių registras. Jame gyventojai ras Lietuvoje saugomų kultūros vertybių sąrašus ir galės patys susikurti unikalius turistinius maršrutus po įdomiausius kultūros paveldo objektus. O norintieji daugiau sužinoti apie planuojamą aplankyti objektą per Kultūros vertybių registrą galės patekti į virtualią informacinę kultūros paveldo sistemą epaveldas.lt, kur saugomos istorinių knygų, vertingų metraščių, vaizdų ir muzikos kūrinių elektroninės versijos.

„Tikimės, kad geriau pažinti Lietuvos kultūros paveldą susigundys ne tik savo kraštą mylintys lietuviai, bet ir kitų šalių tradicijomis ir istorija besidomintys užsienio svečiai, – sako R. Šimkūnaitė. – Mūsų šalis tikrai turi unikalių lankytinų paveldo objektų, kuriuos verta pamatyti“.

Daugiau kaip 1,5 mln. eurų vertės projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis.

Untitled-2

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video