Top Baneris

Siūloma apsigyventi „Montvilos kolonijoje“

2017 gruodžio 28 d.
montvilos kolonijoje 1
Pasidalykite straipsniu

Sostinės centre, visai šalia Lukiškių aikštės, esantis Juozo Tumo-Vaižganto gatvės 6 numeriu pažymėtas trijų aukštų namas nuo pat pastatymo 1913 m. traukė praeivių žvilgsnius. Juos masino londonietiškas eksterjeras, pasižymintis tapybišku angliškų kotedžų stiliumi. Dabar šiuo namu galima ne tik grožėtis, bet, panorėjus, ir įsigyti.

Didelis susidomėjimas – be reklamos

Pastato, kurio plotas yra daugiau nei 350 kv. m, pardavimu besirūpinančios nekilnojamojo turto agentūros „Baltic Sotheby’s International“ bendraturtis Paulius Gebrauskas sako, kad objektas tikrai išskirtinis, turintis įvairių naudojimo galimybių.

„Jis ypač reprezentatyvus dėl savo vietos, architektūros, autentiškų interjero detalių (lipdinių, karnizų, durų, krosnies, piešinių) bei istorijos. Tikimasi, kad nauji savininkai įgyvendins jame savo viziją ir tinkamai jį restauruos, ar tai būtų gyvenamajai paskirčiai, rezidencijai, ar verslui pritaikyta erdvė“, – sakė pašnekovas.

Objekto pardavimo procesą valdantis „Baltic Sotheby’s International Realty“pardavimo ekspertas Robertas Karalius teigia, jog dabartinis pastato savininkas neturi konkrečios koncepcijos, ką su šiuo NT daryti, todėl taip ir nesiėmė restauravimo darbų.

„Būtų ne pats išmintingiausias pasirinkimas nieko su šiuo pastatu nedaryti, tad buvo nuspręsta jį parduoti. Galbūt kitas šeimininkas turės aiškią viziją, kaip jį panaudoti, ir visiškai restauruos, taip papuošdamas sparčiai besitvarkančią centrinę Vilniaus miesto dalį“, – svarstė R. Karalius.

montvilos kolonijoje 2

Jo teigimu, tokių unikalių NT objektų, skirtų parduoti arba nuomoti, Lietuvos rinkoje pasitaiko itin retai. Šiuo metu „Montvilos kolonijoje“ parduodamam pastatui savo autentiškumu ir architektūriniu įspūdingumu prilygsta nebent Kaune išnuomojamas Prano Gudavičiaus ir Aleksandros Iljinienės dviejų aukštų, trijų butų gyvenamasis namas. Jį specialistai laiko vienu ryškiausių tarpukario Lietuvos modernizmo pavyzdžių.

Pasiteiravus, ar jau atsirado potencialių angliškojo stiliaus namo pirkėjų, R. Karalius nurodė, jog namas dar nebuvo plačiai reklamuojamas. Tiesa, jis buvo pasiūlytas kai kuriems „Baltic Sotheby’s International“ klientams tiesiogiai, o informacija apie jį paskelbta tarptautiniame „Sotheby’s International Realty“ tinkle.

„Vien iš ten sulaukėme daug klientų susidomėjimo. Tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Visų akį patraukė unikali pastato architektūra. Vieni šį statinį vertina kaip verslo objektą, kiti – kaip investiciją. Buvo ir tokių, kurie svarstė galimybę čia įsirengti namus. Tokia miesto namo koncepcija labai populiari Anglijoje ir JAV“, – paaiškino pašnekovas.

Norintiems įsigyti šį pastatą ir įgyvendinti savo viziją objektas šiuo metu siūlomas už 890 tūkst. eurų.

montvilos kolonijoje 6

Namo istorija

Parduodamas namas – vadinamosios „Montvilos kolonijos“ dalis, kuri yra tik vienas iš penkių tokio pobūdžio projektų Vilniuje. 1896–1913 m. finansininkas J. Montvila inicijavo dar keturių tokių kolonijų statybas savo turimuose sklypuose gražiose Vilniaus apylinkėse. Jas buvo galima vadinti naujomis urbanistinio miesto modelio dalimis.

„Montvilos kolonijoje“ esančių namų fasadas individualizuotas, bet dera tarpusavyje. Asimetriškumo ir žaismingumo suteikia įvairaus dydžio ir formų langai bei durų angos, balkonai išdėstyti nevienodais atstumais, skirtingame aukštyje. Meniniu požiūriu ši kolonija yra išraiškingiausia, nes architektai sėmėsi idėjų iš angliškų kotedžų.

Parduodamo namo statybų darbams vadovavo du garsūs architektai. Vokietis Augustas Kleinas, kurio darbų sąraše yra ir šalia Vilniaus rotušės esantis pastatas, šiuo metu žinomas viešbučio „Radisson Blu Royal Astorija“ pavadinimu. Ir lietuvių lenkų inžinierius ir architektas Vaclovas Michnevičius, suprojektavęs Lietuvoje ir Baltarusijoje kelias dešimtis bažnyčių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video