Top Baneris

Silpnaregiai ir aklieji kviečia dialogui valdžios atstovus

2013 rugsėjo 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 19–21 dienomis Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vyks interjero ir dizaino idėjų paroda „Inter Deco 2013“. Šiemet atskiras parodos segmentas – universalus interjeras, pritaikytas silpnaregiams ir akliesiems.

Regėjimo negalią turintys žmonės vis drąsiau integruojasi į visuomenę. Jie gyvena ir dirba nebe uždaruose mikrorajonuose, kasdien vaikšto tomis pat gatvėmis, kuriomis vaikšto ir regintieji, lankosi tuose pat prekybos centruose ar viešosios paskirties įstaigose, be kurių neapsieina ir gerai matantys žmonės.

Sėkmingai aklųjų ir silpnaregių integracijai į visuomenę labai didelę reikšmę turi tinkamai sutvarkyta, jų poreikiams pritaikyta fizinė aplinka: šaligatviai, gatvių perėjos, įėjimai į viešosios paskirties pastatus, galimybė greitai ir tiksliai susiorientuoti juose. Netinkamai tvarkoma ar nepritaikyta fizinė aplinka neįgaliam žmogui ne tik sukelia papildomų sunkumų, bet ir gali tapti pavojinga. Žmogus gali patirti įvairių traumų, o kartais iškyla net tiesioginis pavojus jo gyvybei.

Pažymėti pirmas ir paskutinis laipteliai lengvina kasdienybę

Pažymėti pirmas ir paskutinis laipteliai palengvina aklųjų orientavimąsi.

Parodoje vyks diskusija apie visuomeninių pastatų interjero pritaikymą akliesiems ir silpnaregiams. Diskusijos tema: „Gerai neregiui – gerai visiems“ (lekt. Vytautas Gendvilas). Jos metu bus nagrinėjami viešosios erdvės, poilsio zonų, pajūrio, bendrosios paskirties statinių ir aplinkos pritaikymo žmonėms su regos negalia klausimai Klaipėdos mieste. „Mes nesame mokslininkai ar ekspertai, mes tiesiog praktikai ir vartotojai, turintys regėjimo problemų. Siekiame, kad diskusija būtų priimtina klausytojams ir pasiektų valdžios atstovus“, – teigė Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro direktorė Daina Vitkauskienė.

Brailio raštas viešosiose įstaigose

Brailio raštas viešosiose įstaigose.

Daugelio blogybių būtų galima išvengti, jeigu apie neįgalius žmones, tarp jų ir akluosius bei silpnaregius, būtų galvojama projektuojant viešąsias erdves, įrengiant ir statant visuomeninės paskirties pastatus, o ne tada, kai visi darbai baigti. Parodos organizatoriai siekia ne tik iškelti interjero ir dizaino pritaikymo silpnaregiams bei akliesiems problemą, bet ir diskusijos metu apsvarstyti geriausius universalaus dizaino sprendimus. „Siekiame būti išgirsti. Padedami Sauliaus Liekio (Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos pirmininkas) diskusijoje kviečiame dalyvauti asmenis, priimančius lemiamus sprendimus. Tikimės sulaukti Klaipėdos savivaldybės Socialinio departamento direktorės Audros Daujotienės, Socialinių reikalų komiteto politikų ir kitų valdžios atstovų“, – pasakojo viena parodos organizatorių.

„Neįgalieji privalo visapusiškai dalyvauti bendruomenės gyvenime, būti savarankiški. Už aplinkos pritaikymą atsako visuomenė, ypač statinių ir jų aplinkos projektuotojai. Valstybė turėtų imtis priemonių, kad būtų pašalintos, jeigu įmanoma, visas kliūtys statiniuose, aplinkoje, kad būtų suteikta pagalba įvairių sričių politikams ir kitiems suinteresuotiesiems, kurių sprendimais suformuota aplinka daro įtaką neįgalių žmonių gyvenimo kokybei“, – teigė Lietuvos neįgaliųjų reikalų departamento ir Silpnaregių ir aklųjų sąjungos atstovai.Juk kiekvienas iš mūsų esame visuomenės dalis ir norime būti nepriklausomi bei savarankiški.

Diskusija „Gerai neregiui – gerai visiems“ vyks rugsėjo 19 dieną 12 valandą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje (Dubysos g. 10) parodoje „Inter Deco 2013“.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video