Top Baneris

Rengiamas Infrastruktūros įstatymas

2014 vasario 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Vasario 21 d. Aplinkos ministerijoje veiklą pradėjo Infrastruktūros įstatymo darbo grupė. Jungtinės specialistų komandos užduotis – suformuoti įstatymą, kuris aiškiai apibrėžtų infrastruktūros vystymo, finansavimo ir atsakomybių ribas.

„Šiuo metu infrastruktūros plėtra reglamentuojama keliais atskirais įstatymais, nėra bendros tvarkos, niekur nesuformuota bendra infrastruktūros plėtros koncepcija. Tokia nežinia stabdo progresą, vartotojai susiduria su rūpesčiais norėdami prisijungti prie inžinerinių tinklų, o aiškumo ir skaidrumo stoka stabdo investicijas. Per šiuos metus ketiname sutvarkyti šitą betvarkę, kaip padarėme ir su teritorijų planavimu“, – teigia aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Nuo pat nepriklausomybės pradžios dėl vienų ar kitų priežasčių Lietuva neturi vieno teisės akto, kuris reglamentuotų visus su infrastruktūra susijusius klausimus, numatytų aiškų finansavimą, paskirstytų atsakomybes ir funkcijas. Tai ypač daug problemų sudaro savivaldybėms, kurios yra atsakingos už inžinerinių tinklų ir kelių plėtrą.

Kyla abejonių ir dėl kai kurių savivaldybių taikomo 15 proc. savanoriško mokesčio už socialinę infrastruktūrą. Mokestis ne visuomet būna savanoriškas, nes jo nesumokėjus neretai statytojams sunkiau gauti kitus leidimus arba jie visai neišduodami. Mokesčio modelis, Aplinkos ministerijos nuomone, netinkamas ir jo tikslinė paskirtis neaiški.

„Savivaldybės turi turėti gerus įrankius išskirti, kur nori matyti užstatomą žemę, kurioje vietoje reikia palikti teritorijas žemės ūkiui ir t.t. Pagal tai toliau reikia planuoti inžinerinių tinklų ir kelių plėtrą taip, kad būtų taupomi ištekliai. Dabar gi, pakankamai neurbanizuotoje vietovėje atsiradus vienam naujam vartotojui, šiam reikia tiesti ir kelią, ir vandentiekį. Kas turi už tai mokėti? Miestus tikrai įmanoma vystyti ne chaotiškai, o planuojant“, – sako darbo grupei vadovaujanti aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Darbo grupėje – Aplinkos, Ūkio, Žemės ūkio ministerijų atstovai, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ specialistai, Lietuvos statybos inžinierių sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybė ir kiti specialistai bei  teisininkai.

Darbo grupė naująjį įstatymą ketina parengti iki 2014 m. lapkričio mėnesio.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video