Top Baneris

Pirmakursiai noriai rinkosi studijas VGTU

2016 rugpjūčio 18 d.
VGTU nuotr.
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pasibaigus LAMA BPO bendrajam priėmimui į aukštąsias mokyklas paaiškėjo, jog bendras įstojusiųjų į aukštąsias mokyklas studentų skaičius šiemet beveik 10 procentų mažesnis nei pernai. Visgi Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pasirašė beveik tiek pat sutarčių kaip ir pernai, o į įstojusiųjų į VGTU valstybės finansuojamas vietas padaugėjo – tokiais rezultatais gali pasigirti tik du universitetai Lietuvoje.

Iš viso sutartis su VGTU pasirašė ir nenutraukė 1934 studentai, o 2015 metais jų buvo tik 6 daugiau. Tuo tarpu šiemet sutartis dėl valstybės finansuojamų, studijų stipendijų ir tikslinio finansavimo vietų skaičius išaugo net 9 procentais – nuo 1199 2015 metais iki 1309 šiemet. Net 45 procentas visų technologijos mokslų srities studentų krepšelių atiteko VGTU – taigi šį universitetą pasirinko gabiausi bei labiausiai motyvuoti jaunuoliai.

„Nuolatinis dėmesys studijų kokybei ir nuoseklus jos gerinimas duoda rezultatų – nepaisant sumažėjusio stojančiųjų skaičiaus sugebame išlaikyti stabilias pozicijas ir netgi jas pagerinti. Tam nesutrukdė ir iki 2 pakeltas stojamasis balas, o kitais metais jį didinsime iki 2,5 balo“, – sako VGTU studijų prorektorius Romualdas Kliukas.

Populiariausia VGTU studijų programa išlieka Multimedija ir kompiuterinis dizainas – sutartis studijuoti pagal šią programą pasirašė net 123 studentai. Ši studijų programa, kartu su Programų inžinerija (110 studentų), patenka į didžiausią valstybės finansuojamų vietų studentų skaičių surinkusių studijų programų dešimtuką – tai reiškia, jog būtent šios VGTU programos pritraukė daugiausiai itin gerai besimokančių studentų.

Multimedijos ir kompiuterinio dizaino programa taip pat patenka į apskritai (tiek valstybės finansuojamų, tiek nefinansuojamų) daugiausia studentų pritraukusių studijų programų dešimtuką Lietuvoje, taip pat tai populiariausia VGTU technologijos mokslų programa.

VGTU technologijos mokslų studijų srityje taip pat išsiskiria Statybos inžinerijos studijų programa (97). Kalbant apie socialinius mokslus, 2016 metais daugiausia stojančiųjų rinkosi studijuoti Kūrybinių industrijų studijų programą (117), menų srityje populiariausia Architektūros studijų programa (79) – visos šios programos stabiliai kiekvienais metais pritraukia didelį kiekį studentų.

„Šiuos metus pasitinkame atsinaujinę: remiantis geriausių pasaulio universitetų pavyzdžiu padidintas savarankiško darbo valandų skaičius, atnaujintas visų studijų programų turinys. Pagal atnaujintą turinį dar daugiau dėmesio bus skiriama ne tik žinioms, bet ir gebėjimų tyrimui, analizavimui, problemų sprendimui, taip pat asmeninių ir socialinių įgūdžių ugdymui“, – sako R. Kliukas.

Užsienio studentų šiais metais VGTU taip pat pritraukė daugiau – jų dalis, kaip ir buvo planuota, sudarys apie 10 proc. nuo viso studentų skaičiaus. Tarp I ir II pakopos atvykstančių užsienio studentų yra Azijos, Europos, Afrikos ir Pietų Amerikos piliečių.

Šiuo metu tęsiasi papildomas priėmimas į II pakopos studijas, tačiau jau po pirmo etapo matyti, kad VGTU sulaukė daugiausia norinčių studijuoti magistro studijose. Šiemet jau sulaukta 1226 prašymų, pasirašyta 830 sutarčių – tai jau dabar daugiau nei 100 viršija praėjusių metų rezultatus po visų etapų. Daugiausia studentų buvo priimta į Kelių eismo saugumo inžinerijos, Kūrybos visuomenės komunikacijos, Informacijos ir informacinių technologijų saugos, Informacinių technologijų, Duomenų gavybos technologijų specializaciją ir Informacinių sistemų programų inžinerijos studijų programas. Stabilaus studentų dėmesio sulaukė ir pernai startavusi Statinio informacinio modeliavimo studijų programa (BIM).

„Kelerius metus iš eilės lyderiaujame technologijos mokslų srityje, tačiau esame stiprūs ir socialiniuose moksluose bei išsiskiriame tuo, kad socialinių mokslų studentai gauna informacinių technologijų, inžinerinės grafikos ir kitų tarpdisciplininių žinių. Tai suteikia mūsų absolventams plačių gebėjimų rinkinį, kuris leidžia prisitaikyti prie greitai besikeičiančios darbo rinkos ir išbandyti save skirtingose srityse, kas ypatingai svarbu jaunajai kartai“, – sako VGTU studijų prorektorius.

Iš viso per tris etapus vykusius konkursus studijų sutartis su aukštosiomis mokyklomis pasirašė 23 468 stojantieji (2015 m. – 26 005), iš jų 14 832 – šių metų abiturientai.

VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video