Top Baneris

Pacų rūmuose įsikurs tarptautinio tinklo „Design Hotels“ viešbutis

2016 rugpjūčio 29 d.
Viešbučio „Archer Mansion“ vizual.
Viešbučio „Archer Mansion“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje, senamiesčio širdyje  – Didžiojoje gatvėje esančiuose Pacų rūmuose – duris atvers pirmasis tarptautinio tinklo „Design Hotels“ viešbutis. „Archer Mansion Hotel“ pavadintas viešbutis veiklą pradės jau 2018 metų pradžioje.

Būsimajam viešbučiui pasirinktas klasikinės ir modernios architektūros derinio kompleksas, kuriame veiks restoranas, keturios konferencijų salės, sporto klubas bei SPA. Šiame viešbutyje bus įrengti 105 kambariai – iš jų 13 bus liukso klasės bei 5 apartamentai. Vidutinė kambario kaina šiame viešbutyje – 252 eurai. Mažiausio kambario plotas sieks apie 23 kv. m, didžiausių apartamentų – apie 60 kv. m.

Šiuo metu „Design hotels“ atstovauja daugiau nei 300 narių pusšimtyje pasaulio šalių ir tai, tvirtina jų atstovai, yra ne tik viešbučiai, bet ir iš išskirtinių jų istorijų kolekcija. Kiekvienas viešbutis atspindi vystytojo išskirtinumą ir perteikia originalią viziją – aistringą nuoširdaus svetingumo, kultūrinio autentiškumo, mintis kurstančio dizaino ir architektūros siekį. Tinklo vizija – tai kartu ir individualumu, estetika aptarnavimo paslaugų kokybe grįsta patirtis, kurią suteikia viešbutis.

Pasak spaudos konferencijoje dalyvavusio Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, aukščiausios klasės tarptautinio viešbučių tinklo atėjimas kelia aukštesnę kartelę šiam verslui Vilniuje bei atveria galimybę miestui pritraukti dar daugiau turistų ir verslininkų, besirenkančių tik aukščiausios kategorijos poilsį.

„Tikiu, kad originali viešbučio „Archer Mansion Hotel“ architektūrinė koncepcija nepaliks abejingų. Norėčiau ypatingai pasidžiaugti, kad vystant šį svarbų miestui projektą pavyko išsaugoti unikalią Pacų rūmų architektūrą ir autentiką, kuri puikiai reprezentuoja mūsų istorinį senamiestį“, – sakė R. Šimašius.

Anot „Design Hotels“ tinklo vadovo Martino Egnerio, kiekvienas naujas viešbutis, kuris siekia tapti „Design Hotels“ tinklo dalimi, atrenkamas labai kruopščiai, kad atitiktų šiuolaikinio keliautojo, ieškančio išskirtinumo ir individualumo, poreikius. Teigiamą atsakymą gauna tik apie 3 proc. norinčiųjų tapti šio tinklo nariais, per metus – 23 viešbučiai. Tai bus pirmas šio tinklo viešbutis Baltijos šalyse.

„Kiekvieną kartą, kai renkamės naujus tinklo narius, atsižvelgiame į jų išskirtinumą bei siūlomos idėjos originalumą. Įkurti „Archer Mansion“ viešbutį naujam gyvenimui prikeliamame Pacų rūmų komplekse buvo nuspręsta ne tik dėl jo unikalios istorijos ir vietos, bet ir dėl kultūrinio išskirtinumo bei naujo požiūrio į svetingumą. Svečiai galės mėgautis visais aukščiausios klasės viešbučio teikiamais privalumais bei patirti išskirtinę Vilniaus atmosferą“, – teigė M. Egneris.

Projektą įgyvendinančios įmonės bendrovės „Blendas“ direktoriaus Arūno Kuraičio teigimu, galimybė bendradarbiauti su „Design Hotels“ ir atsakomybė pristatyti šį viešbučių tinklą Lietuvoje – didelis apie pusantrų metų trukusių derybų pasiekimas.

„Įsiliejimas į šį tinklą yra įvertinimas už projekto vizijos originalumą ir profesionalumą, kartu tai yra įsipareigojimas atitikti aukščiausius projekto įgyvendinimo kriterijus“, – teigė A. Kuraitis, pabrėžęs, kad tai nebūtų pavykę neturint komandos – architektų, interjero dizainerių ir rinkodaros specialistų, su kuriais kartu ir buvo sukurta garsųjį tinklą įtikinusi projekto koncepcija.

Investicijos į komplekso renovaciją ir plėtrą sieks apie 20 mln. eurų.

Bendrovė „Blendas“ pastatą iš Turto fondo įsigijo dar 2013-aisiais. Tada čia ir pradėjo „krapštytis“ specialistai – buvo atliekami istoriniai, polichrominiai ir kiti tyrimai, būtini prikeliant paveldo objektus. O pradinė architektų užduotis buvo tiesiog projektuoti 5 žvaigždžių viešbutį. Architektas Saulius Mikštas pripažino – įvykdyti STR reikalavimą įrengti vieną automobilių stovėjimo vietą dviem kambariams čia tiesiog nėra galimybių. Tad kieme bus numatytos 28 vietos, likusios – netoliese esančiame kitame vystytojų sklype. Lieka tik klausimas, kokia dalis šio prabangaus viešbučio klientų atvyks ne taksi iš oro uosto, o nuosavais automobiliais.

Plėtotojai pabrėžia kuriantys projektą ne tik viešbučio svečiams – čia bus erdvių ne tik konferencijoms, bet ir koncertams, parodoms, lankytojams bus atviras vidinis kiemelis, gurmanai bus laukiami viešbučio virtuvėje dirbsiančių aukštos klasės šefų – čia bus rengiamos degustacinės vakarienės. O „Archer Mansion“ misija skamba pavyzdingai:  „Nepriekaištingas poilsis kūnui / Kultūrinis atokvėpis protui“.

Apie Pacų rūmus: 

Projekto plėtotojai primena – nors pastato istorija prasidėjo dar XV a., tik patekęs XVII a. į Mykolo Kazimiero Paco (1624–1682) rankas jis išgarsėjo ir tapo nacionaline vertybe. M. K. Pacas nusipirko du namus Didžiojoje gatvėje ir šią nuosavybę pavertė didingiausiais reprezentatyviais rūmais Vilniuje, kurių per ateinančius 150 metų nepralenkė joks kitas pastatas. Nuo to laiko pastatas vadinamas Pacų rūmais.

Lietuvos didysis etmonas M. K. Pacas kilęs iš įtakingiausios LDK didikų šeimos Lenkijos ir Lietuvos sandraugos epochoje. Itin dvasingas M. K. Pacas iki paskutinės dienos kovojo dėl dviejų dalykų – savo tėvynės ir jos kultūros. Vadinamas Lietuvos kultūros ambasadoriumi, jis buvo varomoji kai kurių žinomų baroko projektų jėga, įskaitant Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios pastatą. Kaip tik jis atvežė Italijos baroko meistrus atlikti dekoravimo darbus.

Pacų rūmuose lankėsi galingiausi ir įtakingiausi asmenys, karališkosios šeimos nariai, imperatoriai, vyskupai ir t. t. Tarp jų ir šie svečiai:

Lenkijos karalius Jonas Sobieskis (Jan III Sobieski)

Lenkijos karalienė Marija Kazimiera Sobieska

Napoleonas I

Rusijos imperatorius Aleksandras I

Rusijos imperatorius Petras I

Neapolio karalius Joachimas Miuratas

Rūmų gyventoja – pirmoji Lietuvoje moteris rašytoja Sofija Tyzenhauzaitė.

Projekto dalyviai:

Plėtotojas – bendrovė „Blendas“.

Generalinis rangovas – bendrovė „Conresta“.

Architektas – Saulius Mikštas.

Interjero dizainerės – Indrė Baršauskaitė ir Greta Valikonė.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video