Top Baneris

Nelaimių statybų aikštelėse nemažėja

2017 liepos 31 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kaip rodo Valstybinės darbo inspekcijos duomenys, statybininkai vis dar linkę rizikuoti savo sveikata ar gyvybe – šįmet sulaukta 2 pranešimų apie mirtinus ir 12 – apie sunkius sužalojimus darbe statybos sektoriuje (pernai tuo pačiu laikotarpiu atitinkamai: 3 ir 11 pranešimų).

Šiuo laikotarpiu mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe, įvykusių statybos sektoriuje skaičius, tenkantis 100 tūkst. darbuotojų buvo 1,6, o sunkių nelaimingų atsitikimų darbe – 9,5.

Mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe, skaičius ir dažnumo koeficientas 2017 m. pirmą pusmetį, palyginti su 2016 m. tokiu pačiu periodu, sumažėjo trečdaliu. Sunkių nelaimingų atsitikimų darbe, įvykusių statybos sektoriuje, statistiniai rodikliai beveik nekito.

Šių metų pirmą pusmetį daugiau nei pusė darbuotojų susižalojo krisdami iš aukščio ar į gylį – 7 įvykiai iš 12. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, tokių atvejų padidėjo 40 proc. (nuo 5 iki 7 sunkių nelaimingų atsitikimų darbe).

Inspektoriai pirmą šių metų pusmetį intensyviai tikrino, ar užtikrinami darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimai statybos įmonėse, daugiausia dėmesio buvo skirta darbuotojų apsaugai nuo kritimo iš aukščio.

Buvo patikrinta 114 statybviečių. Nustatyta, kad darbdaviai, organizuodami darbus aukštyje, nepakankamai dėmesio skiria kolektyvinėms apsaugos priemonėms įrengti – net 18 proc. atvejų buvo neįrengtos kolektyvinės apsaugos priemonės, kurios padėtų išvengti darbuotojų, darbo priemonių ar kitų daiktų ir / ar medžiagų kritimo. Privalomų asmeninių apsaugos priemonių neturėjo 4 proc. darbuotojų.

SA archyvo nuotr.

Statybų sektoriuje nelaimės dažniausiai įvyksta dėl darbuotojų, daiktų, įrenginių kritimų ar virtimų iš aukščio ar į gylį arba grunto užvirtimo.

Statybų sektoriuje pavojingiausi darbai išlieka statybos remonto darbai (2 mirtini ir 12 sunkių susižalojimų – iš pastarųjų 8 atvejais darbuotojas sunkiai susižalojo nukritęs iš aukščio). Atliekant šiuos darbus šalyje įvyko 15 proc. mirtinų ir sunkių nelaimingi atsitikimai darbe.

2017 m. pirmą pusmetį 50 proc. mirtinų ir 25 proc. sunkių ištirtų nelaimingų atsitikimų darbe patyrė darbuotojai, kurių darbo stažas įmonėje iki 1 metų.

Kad statybų aikštelėse įkaušę darbininkai nėra išnykęs reiškinys rodo vienas sunkus nelaimingas atsitikimas darbe, kai sužalotasis buvo neblaivus. Palyginti su 2016 m. tuo pačiu periodu, tokių atvejų sumažėjo dviem trečdaliais (2016 m. pirmą pusmetį neblaiviems asmenims įvyko 1 mirtinas ir 2 sunkūs nelaimingi atsitikimai darbe).

pixabay.com nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video