Top Baneris

2014 gegužės 4 d.
Pasidalykite straipsniu

Į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) susirinkę mokiniai išbandė, ką reiškia būti inžinieriais. VGTU ir bendrovės „Doka Lietuva“ organizuojamame konkurse „Krėslas – mano pirmoji statyba“ jie demonstravo kūrybingumą, technologinį mąstymą ir logiką, kuria kasdieniame darbe vadovaujasi inžinieriai.

Konkurse dalyvaujančios komandos iš pateiktų medžiagų turėjo pagaminti originalų krėslą, kurio sėdynės aukštis būtų lygus arba didesnis nei 40 centimetrų. Krėslas turėjo būti su atlošu ir nesverti daugiau nei 11 kilogramų. Norintieji surinkti papildomų taškų krėslą turėjo konstruoti be brėžinio, panaudoti ne daugiau kaip 30 medvaržčių ar pagaminti jį su trimis atramomis. Papildomų taškų buvo galima pelnyti krėslo svorį sumažinus iki mažiau nei 9 kilogramų. Krėslų gamybai konkurso rėmėjas UAB „Doka Lietuva“ pateikė 6 komplektus elektrinių suktuvų, medsraigčių, pirštinių, matuoklių ir paruoštų krėslo detalių, išpjautų iš plokštės „Doka“ 3SO. Kiekvienai komandai bendrovės atstovai parengė krėslo brėžinius, tačiau net penkios iš šešių nusprendė gauti papildomų taškų ir krėslus konstravo pagal savo originalius projektus.

VGTU archyvo nuotrauka_2

VGTU archyvo nuotr.

„Turėdamos tokias pat medžiagas komandos sukonstravo visiškai skirtingus krėslus. Galbūt ne visi buvo stabilūs, bet penki iš šešių išlaikė po du žmones. Vadinasi, galvodami apie konstrukciją ir jos laikomąją galią mokiniai puikiai pritaikė mokykloje įgytas žinias“, – įspūdžiais dalijosi konkurso vedėjas ir „Doka Lietuva“ produkto vadovas Julius Kuliešis. Jis pridūrė, kad mokiniams net specialistų pagalbos beveik nereikėjo: jie patys rūpinosi brėžiniu, konstrukcijos stabilumu ir bandė viską atlikti savarankiškai.

VGTU archyvo nuotrauka_3

VGTU archyvo nuotr.

Galiausiai komandos turėjo pristatyti savo pagamintus krėslus konkurso dalyviams, stebėtojams ir vertinimo komisijai. Konkursą organizavę VGTU Statybos fakulteto atstovai džiaugėsi, kad mokiniai savo kūrinius pristatė originaliai, kūrybingai ir darbus apibūdino pasitelkdami įvairius požiūrius – ne tik įvertino krėslus iš inžinerinės perspektyvos, bet ir aptarė jų ekonomiškumą, ekologiškumą, ergonomiką. Žinant, kad baigiamųjų klasių mokiniai nėra mokyti inžinerijos pagrindų, tai itin sveikintina. Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos komanda „Klevai“ surinko daugiausia taškų ir pralenkė kitas penkias 9–12 klasių mokinių komandas, susirinkusias iš Vilniaus, Šiaulių bei Alytaus mokyklų. Krėslo statybos konkursas VGTU organizuotas pirmą kartą ir praėjo sėkmingai, visi pasisėmė teigiamų emocijų. Be to, kai kurie mokiniai pirmąkart savo akimis pamatė profesionalius brėžinius, išbandė save projektuodami ir gamindami sudėtingą konstrukciją, gal net pirmąkart rankose laikė elektrinį suktuvą. Tai ypač aktualu šiais laikais, kai inžinierių trūksta ir Lietuvos, ir užsienio kompanijose. Tokie konkursai populiarina specialybę ir leidžia potencialiems studentams, darbuotojams sužinoti apie darbo specifiką, patirti ją, pamatyti, kad tai – kūrybinga, kupina iššūkių veikla.

VGTU sf


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video