Top Baneris

Kurortas – iš bažnyčios bokšto

2017 liepos 25 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšto remonto darbai artėja pabaigos link – apžvelgti kurortą iš daugiau nei dvidešimties metrų aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės bus galima jau ankstyvą rudenį.

Bažnyčios bokštas yra aukščiausias pastatas Palangoje – jo aukštis siekia 59,95 metro. Apžvalgos aikštelė įrengta 21,4 metrų aukštyje. Įgyvendinant bažnyčios remonto ir pritaikymo turizmui bei visuomenės poreikiams projektą, taip pat buvo numatyta suremontuoti laiptus į bokštą, pakeisti bokšto žaliuzes, restauruoti ir įstiklinti vitražus. Šie bokšto tvarkybos darbai baigiami.

Apžvalgos aikštelėje, kurios plotas – apie 18 metrų, jau netrukus bus galima per du čia įrengtus monoklius-teleskopus apžiūrėti Palangą iš paukščio skrydžio, apžiūrėti bažnyčios laikrodžio bei varpo mechanizmus. Beje, norint pasigrožėti bažnyčios varpais, lankytojams pakaks tik pakelti akis į viršų –apžvalgos aikštelė įrengta varpų zonoje, taigi, įspūdingo dydžio varpus bei jų mechanizmą smalsuoliai išvys tiesiog virš galvos.

„Varpus laikančios konstrukcijos per šimtmetį (nuo bažnyčios pastatymo iki šių dienų) jau buvo gerokai sutrešę. Tad pirmiausia restauratoriams teko sutvarkyti laikančiąsias konstrukcijas, ir tik tada įrengti apžvalgos aikštelę. Mediniai bokšto laiptai šioje vietoje taip pat jau buvo pavojingi vaikščioti, tad juos taip pat teko keisti ir nuo apačios iki apžvalgos aikštelės įrengti patikimus laiptus“, – sakė bokšto tvarkybos darbus atliekančios įmonės „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas.

SA archyvo nuotr.

Paprašytas palyginti, kelintame įprasto pastato aukšte atsidurs lankytojai, užkopę į bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelę, A. Kliukas šyptelėjo: „Bažnyčios bokšte aukštus pasakyti būtų sunku. Bet jei palygintume su gyvenamuoju daugiaaukščiu namu, būtų galima pasakyti, kad esame ant septinto aukšto namo stogo.“

Šiuo metu restauratoriai dirba pirmojoje bokšto laiptų aikštelėje, esančioje už vargonų – čia klojama grindų danga. Jau šią savaitę turėtų pradėti veikti ir bažnyčios laikrodis, pagamintas Berlyno laikrodžių gamykloje „Rochlitz“ 1931 m. Šiuos metus oficialiai galima laikyti kaip bažnyčios statybos pabaiga, nors pamaldos šioje bažnyčioje vyko jau nuo 1907 metų.

Tarpinėje aikštelėje, kur įrengtas bažnyčios laikrodis, jau paklota grindų danga, baigiami apdailos darbai. Įrengta ir laikrodžio ekspozicija – laikrodžio mechanizmas apgaubtas stiklu, kad bokšto lankytojai galėtų pamatyti jo konstrukcijas.

Viršutinėje bokšto laiptų aikštelėje grindų danga taip pat jau įrengta, sudėti langai. Bokšte įrengtos laiptų konstrukcijos, tačiau pakopos kol kas – laikinos.

Tiesa, restauratoriai bažnyčios bokšte darbuojasi ne įprastu ritmu, darbų laiką tenka derinti prie maldos namų gyvenimo ritmo.

Atvėrus bažnyčios bokštą lankytojams, kurorto gyventojams ir svečiams bus pasiūlyta galimybė ne tik nemokamai pasigrožėti Palanga iš daugiau nei 20 metrų aukščio, bet ir pasigrožėti ekspozicijomis tarpinėse laiptų aikštelėse, susipažinti su bažnyčios bei miesto istorija – suremontuotose bažnyčios bokšto laiptų aikštelėse bus eksponuojama paroda-minimuziejus apie Palangos miesto raidą.

Bažnyčios bokštas tvarkomas Palangos miesto savivaldybės iniciatyva. Tvarkybos darbų projektą parengė įmonė „Klaipėdos projektas“, darbus atlieka bendrovė „Pamario restauratorius“. Projekto vertė – 157,5 tūkst. eurų, iš jų ES lėšos – beveik 102 tūkst. eurų. Palangos miesto savivaldybė bokšto tvarkybai skyrė 55,5 tūkst. eurų.

SA archyvo nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video