Top Baneris

Konferencijoje – apie laukiamus pokyčius ugdymo įstaigose

2016 lapkričio 14 d.
VGTU nuotr.
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kad moksleiviams nepakanka šiltų sienų ir naujų langų, pripažįsta ir pedagogai, ir architektai. Sovietmečiu statytos bendrojo lavinimo mokyklos ateityje turėtų tapti šiuolaikiškomis mokymosi erdvėmis, kuriose būtų jauku ir patogu moksleiviams, mokytojams ir svečiams. Apie tai, ką daryti, kad moksleiviai būtų ugdomi kūrybiškoje aplinkoje, atsakymo ieškos konferencijos „Švietimo architektūra“ pranešėjai ir dalyviai.

Šiandienės mokyklos pastato kokybė neretai apibūdinama tik šiluminio efektyvumo rodikliais ar naujai apdailintu eksterjeru. Energetiniai parametrai ir higienos reikalavimų užtikrinimas yra būtinas, bet tai – tik pirmasis žingsnis kuriant ugdymuisi palankias erdves, skelbia konferencijos „Švietimo architektūra“ organizatoriai. Šis renginys – žingsnis į kitą etapą, numatantį kokybinę mokyklos erdvės pertvarką, skatinantis suvokti ugdymo nuostatų ir fizinės aplinkos sinerginį ryšį, identifikuoti mokyklos architektūrą kaip neatsiejamą ugdymo(si) sistemos dalį.

svietimo_architektura_2Konferencijos „Švietimo architektūra“ tikslas yra aptarti architektūros ir ugdymo paradigmų sąveiką ir kaitą. Gerovės visuomenės kūrimas, kaip esminis Lietuvos pažangos tikslas, tiesiogiai priklauso nuo švietimo sistemos pokyčių sėkmės. Tikimasi, kad bendra edukologų, architektų, istorikų ir kitų švietimo iššūkius analizuojančių sričių atstovų diskusija taps postūmiu bendrai mokyklų kokybinės raidos koncepcijai kurti.

Konferencijoje nagrinėjamos temos ir keliami klausimai:

• ugdymo įstaigų architektūra: raida, kaita, raiška;
• edukacinės sistemos kaita, alternatyvos, perspektyvos;
• šiuolaikinės ugdymo koncepcijos, nuostatai, metodai;
• fizinės aplinkos ir kognityvinių gebėjimų sąsajos;
• mokyklos aplinka kaip svarbus ugdymo(si) elementas;
• edukacinės erdvės: vidus ir išorė;
• ugdymo ir fizinės erdvės koreliacija: atvejų studijos;
• sėkmingos ugdymo aplinkos požymiai, parametrai, kriterijai.

Konferencija vyks: lapkričio 18 d., VGTU Architektūros fakultete, 3.10 auditorijoje.

Konferencijos programa:


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video