Top Baneris

Kokių pokyčių žadama vilniečių kiemuose?

2017 kovo 31 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės valdžia pradeda pavasarinius gražinimosi darbus – bus tęsiama vilniečių gyvenamosios aplinkos gerinimo programa. Vien tik prieš keliasdešimt metų statytų daugiabučių kiemų remonto darbams šiemet skirta daugiau nei 2,5 mln. eurų.

Šiųmetis darbų sąrašas netrumpas: suremontuoti daugiau kaip 460 įvažiavimų į daugiabučių kiemus, nutiesti daugiau kaip 9 km naujų šaligatvių, sutvarkyti 10 naujų skverų, išasfaltuoti 45 km gatvių ir 8 km žvyrkelių.

Matydami realiai atliktus darbus kaimyniniuose kiemuose, vilniečiai šiemet kur kas aktyviau suskubo teikti prašymus savivaldybei sutvarkyti duobes kiemuose – palyginti su praėjusiais metais, sulaukta tris kartus daugiau – apie 10 tūkst. – gyventojų ir seniūnų prašymų. Įvertinus realią situaciją kiemuose visame mieste, pirmiausia sutvarkomi prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausia vilniečių, ir vadinamieji „tranzitiniai“ kiemai. Jie bus tvarkomi atsižvelgus į pateiktus gyventojų prašymus. Vien pernai buvo išasfaltuota ketvirtadalis visų vilniečių daugiabučių kiemų, todėl įsibėgėjusi programa pasieks ir kitus jos laukiančius.

Pirmieji įvažiavimų į kiemus remonto darbai prasidės Karoliniškėse, Lazdynuose, Šeškinėje, Žirmūnuose, Fabijoniškėse. Blogiausios būklės kiemuose bus klojama nauja danga, kitur tik užtaisomos pažeistos vietos. Skaičiuojama, kad visiems šiems darbams bus sunaudota tiek asfalto, kiek prireiktų nutiesti keturis Konstitucijos prospektus. Šiemet iki vasaros pabaigos bus sutvarkyti įvažiavimai į kiemus ir Pilaitės, Pašilaičių, Panerių, Grigiškių, Rasų, Naujininkų, Naujamiesčio, Žvėryno, Šnipiškių ir Senamiesčio seniūnijose.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Balandžio viduryje prasidės ir kasmetinis pavasarinis gatvių asfaltavimas. Įvairiose sostinės seniūnijose šiuo metu planuojama sutvarkyti apie 45 km gatvių, beveik 8 km kurių yra žvyrkeliai. Bus ne tik remontuojamos atsiradusios duobės, bet ir atnaujinamos ištisinio asfaltavimo būdu, kai pakeičiama visa kelio danga. Sostinės gatvių tvarkymui šiemet skiriama daugiau kaip 14 mln. eurų. Visų pirma bus tvarkomos gatvės, kuriomis per parą pravažiuoja daugiausia asmeninių arba viešojo naudojimo transporto priemonių, kur daugiausia provėžuotų arba jau anksčiau remontuotų vietų ir nelygumų.

Pernai sostinėje po daugelio metų pertraukos buvo pradėti kloti visiškai nauji šaligatviai, remontuoti susidėvėję (apie 9 km). Šįmet bus paklota dar 11 km naujų šaligatvių Naujininkų, Pašilaičių, Justiniškių, Naujosios Vilnios, Lazdynų, Verkių, Antakalnio, Žirmūnų, Fabijoniškių, Panerių, Vilkpėdės, Grigiškių, Šnipiškių, Naujamiesčio, Karoliniškių, Rasų rajonuose.

Pasitarus su vietos bendruomenėmis, jie bus įrengiami ten, kur gyvena daugiausia žmonių, kur jų labiausiai trūko, taip pat prie viešojo transporto stotelių, mokyklų, perėjų. Žadama suremontuoti ir 4 km susidėvėjusių šaligatvių. Šaligatvių įrengimo ir remonto darbams šiemet skirta daugiau nei 700 tūkst. eurų. Pernai, panaudojus atnaujinamos Neries krantinės geros būklės plokštes, buvo įrengta net 60 viešojo transporto laukimo aikštelių danga. Šiemet bus įrengta dar apie 40 iki šiol dangos neturėjusių viešojo transporto aikštelių.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Taip pat bus toliau kuriamos viešosios žaliosios erdvės: jos suplanuotos ir kuriamos Fabijoniškėse, Antakalnyje, Lazdynuose, Šeškinėje, Karoliniškėse, Pilaitėje, Pašilaičiuose, Naujojoje Vilnioje, Naujamiestyje, Naujininkuose. Jau birželį bus pradėtos tvarkyti viešosios erdvės Pilaitėje, Naujoje Vilnioje, Naujininkuose ir Fabijoniškių rajonuose, vėliau darbai persikels į kitus rajonus. Daugelyje skverų bus įrengti pėsčiųjų takai, pakloti šaligatviai, kai kur įrengta vaikų žaidimo aikštelės, suoliukai, apšvietimas, apželdinta teritorija.

Per pirmuosius gyvenamosios aplinkos gerinimo programos metus sostinėje buvo išasfaltuota apie 34 km gatvių, 8 km žvyrkelių, sutvarkyta daugiau kaip 440 įvažiavimų į kiemus, paklota 9 km naujų šaligatvių, suremontuota apie 3 km ištrupėjusių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video