Top Baneris

Kodėl namą verta pirkti žiemą?

2018 vasario 15 d.
Būsto pirkimas
Manto Zdančiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Būsto pirkimas – svarbus, apgalvotas ir įvairiais kriterijais paremtas žingsnis. Vieni vadovaujasi emocijomis, kiti šaltu protu, treti – pasitelkia profesionalų pagalbą. Tačiau į ką svarbiausia atkreipti dėmesį? Kokie rodikliai gali nulemti sėkmingą sandorį ir kodėl vis tik žiemą perkamas būstas pasiteisina bei atskleidžia perkamo objekto privalumus ir trūkumus?

Apie tai pasakoja ir patarimais dalinasi projekto „Vilkokšnio švyturys“ vystytojas Vaidas Gaigalas.

„Naujų namų pirkimas – nemenkas iššūkis, kuris pareikalauja daug laiko, pastangų, pinigų ir išmanymo. Iš tiesų, šiuolaikinėje rinkoje pasiūlymų – begalės. Tačiau kaip žinoti, jog plačiai išreklamuotas ir idealiu vadinamas būstas atitiks visus lūkesčius? Mano patarimas ganėtinai paprastas – būsto pirkimu užsiimkite žiemą.

Klaidinga manyti, jog šis laikas netinkamas. Tačiau daugelio metų patirtis rodo, jog būtent žiemą pardavėjams nepavyks nuslėpti trūkumų, galėsite įvertinti vidaus, aplinkos ir infrastruktūros privalumus. Beje, iš pardavėjo galima tikėtis didesnių nuolaidų”, – dėstė V. Gaigalas.

Eksperto teigimu, šaltasis sezonas tinkamas namo funkcionalumo auditui. Taip pat susisiekimo, teritorijos, gyvenimui būtinų patogumų ir emocinės aplinkos vertinimui.

„Esminis pliusas – reali galimybė apžiūrėti namą ir jo teritoriją šaltuoju metu laiku. Tas ypač svarbu, nes įvertinsite kraštovaizdį, susisiekimo galimybes, apšvietimą, saugumą. Jei namas užmiestyje, susipažinsite su kokiais iššūkiais gali tekti susidurti, ar keliai pravažiuojami, barstomi, patogūs prasilenkti. Taip pat ar tamsiuoju metu teritorija yra stebima, apšviesta, yra saugi vaikams. Beje, verta paminėti vandentiekį. Šaltą žiemos dieną įvertinsite ar trasos yra pakankamai giliai ir tiekiamas vanduo neužšalęs. Tokių atvejų būna retai, bet pasitaiko. Be to, įsitikinsite ar išgaunamo vandenis kiekis yra pakankamas ir kokia jo kokybė. Rekomenduotina paimti mėginius ir atlikti vandens tyrimus.

Be abejo, vienas svarbiausių aspektų – šildymas. Apsilankę name žiemą turėsite galimybę įvertinti kaip efektyviai šyla namas, ar jis nėra pralaidus šalčiui, ar ilgai trunka jo apkūrenimas, nerasoja langai, namui suteikti sertifikatai – tikri. Nors dažniausiai tokiems namo sandarumo ir šilumos pralaidumo vertinimams pasitelkiama profesionalų pagalba, tačiau šaltuoju sezonu, įvertinti ir suprasti galėsite patys.

Tiesa, jei objektas patinka, nesivaržykite klausti, bandyti, vertinti. Klientų srautas žiemos metu nėra didelis, todėl, net neabejoju, užgaidos bus išpildytos. Vasarą tokia apžiūra bus primityvi. Šiltuoju metų laiku lengviau paslėpti statybos broką, nekokybiškų medžiagų naudojimą“, – teigė V. Gaigalas.

Pasak V. Gaigalo, nemažiau svarbi gyvenvietė bei kaimynystė. Tad rinkdamiesi namą, nepamirškite įvertinti čia gyvenančių žmonių, supančios aplinkos ir patogumų.

„Kaip ir pats namas, taip pat svarbi yra ir vieta, jo infrastruktūra. Būtinai pasidomėkite kaimynais, atkreipkite dėmesį į bendro naudojimo vietas: šaligatvius, apšvietimą, šiukšlių konteinerius, pasivaikščiojimo takus, kelius, paežeres, maudymosi vietas, vandens švarumą. Taip pat artimiausias parduotuves, viešąjį transportą, jų grafikus.

Manto Zdančiaus nuotr.

Jei aktualu – aplankykite vietines mokyklas, darželius, pabendraukite su gyventojais. Taip pasijausite tos gyvenvietės gyventoju „nuo iki“. Ko gero, pats svarbiausias faktorius, į kurį užmirštama atkreipti dėmesį – kaimynai, kurie gyvens šalia ir tiesiogiai darys įtaką: kurs arba griaus emocinę aplinką. Todėl maloni kaimynystė turėtų būti ne siekiamybė, o būtinybė“, – pasakojo V. Gaigalas.

Tam, kad susiformuotų įdomi bendruomenė nepakanka vien pastatyti naujos statybos kvartalą, mano ekspertas. Šiandien įdomius žmones reikia suburti bendrai idėjai. Taip išsigrynins bendri pomėgiai, formuosis ir jungsis panašių interesų gyvenvietė.

„Dažnai puikiai sutvarkytos bendro naudojimo erdvės – vieningos ir aktyviai dirbančios bendruomenės nuopelnas. Todėl būtent tokia, pagerinto gerbūvio, bet ne privalomoji bendrija, kur kiekvienas turi privatų sklypą ir bendro naudojimo plotą, yra mano asmeninis pasirinkimas ir rekomendacija. Atminkite, tapus tokios bendrijos dalimi nereikės nerimauti dėl netvarkomų kelių, laiku neišvežtų šiukšlių ar ramybės drumstimo. Žinau, jog kartu norintys tobulinti savo gerbūvį žmonės įgyvendina, planuoja ir veikia daugiau. Be to, vienam žmogui apsiimti teritorijos priežiūra ir gerinimu yra tiesiog per sunku ar finansiškai „skausminga“. Beje, bendruomenės vertinamos seniūnijų: pagal jas koreguojami viešojo transporto tvarkaraščiai ir maršrutai.

Tiesa, gyvenant bendrijoje visuomet turėsite kompaniją, galėsite organizuoti renginius, kartu įsigysite ir prižiūrėsite žaidimų, sporto aikšteles, pirtį ar kitą laisvalaikiui skirtą objektą. Dėl didesnių investicijų pramogų ir gerbūvio kūrimui, tikėtina, taip pat nereikės sukti galvos“, – pasakojo nekilnojamojo turto projektų vystytojas.

Esminis patarimas, anot V. Gaigalo, būstą rinktis atsakingai, neskubant, vadovautis patikimomis rekomendacijomis

„Labai patariu nesivadovauti tik pirmu įspūdžiu ir emocijomis. Ypač patartina pabendrauti su norimo kvartalo, namo gyventojais. Daug informacijos pavyks sužinoti iš čia jau apsistojusių ir kurį laiką gyvenančių asmenų. Taip pat būsto apžiūrėti atvykite bent kelis kartus. Jei įmanoma – skirtingais metų laikais.

Dar viena puiki opcija – organizuojamos atvirų durų dienos. Jų metu, tikiu, išgirsite daug naudingos ir svarbios informacijos. Jei reikia, konsultuokitės su patikimais savo srities profesionalais. Tuomet, pirkinys džiugins daugelį metų“, – pokalbį baigė V. Gaigalas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video