Top Baneris

Kauniečiams – dar viena netradicinė darbo erdvė

2017 rugsėjo 11 d.
Pasidalykite straipsniu

Nepaisant naujų biurų statybų bumo Kaune, bedradarbystės ir mažų biurų erdvių populiarumas nemažėja. Tuo įsitikino antrąjį tinklo „Happspace“ centrą čia baigiantys įrengti verslininkai. Nors atidarymas numatytas spalį, 800 kv. m centre užimta daugiau nei pusė būsimų darbo vietų. Projekto plėtotojai pripažįsta svarstantys ir apie trečiąją bendradarbystės erdvę.

Sėkmės formulė

NT valdymo bendrovė į „Happspace“ tinklą jau investavo apie 1,2 mln. eurų. Pirmojo centro įrengimas kainavo 350 tūkst., antrojo – 829 tūkst. eurų. Centrai įsikūrę pačioje miesto širdyje – Laisvės alėjos vidiniuose kiemuose.

Šiuo metu „Happspace“ projekto vystytojai baigia rekonstruoti istorinį, dar 1914 m. statytą, trijų aukštų pastatą su vidiniu kiemeliu. Čia numatytos ne tik atviros darbo vietos, bet ir patalpos nedideliems biurams, konferencijų salės, poilsio zonos, virtuvėlės ir net dušai bei daiktų saugyklos.

Projekto plėtotojai siekia išlaikyti bendrą visų tinklui priklausančių centrų koncepciją, orientuojasi į mikroįmones ir laisvai samdomus profesionalus, kurie ieško šiuolaikiško ir lankstaus požiūrio į darbo erdvę, bendravimui ir bendradarbiavimui draugiškos aplinkos, o taip pat ekonomiškai patrauklaus varianto.

Visi „Happspace“ centrai dirba visą parą ištisą savaitę.

happspace ii 7

Reikalavimai darbo erdvei

Jau antrą bendradarbystės projektą pristatantys NT vystytojai pastebi, kad tik dalis visų besikreipiančių ieško visiškai atvirų darbo erdvių. Dažniausiai pageidaujama tarpinio varianto.

Atsižvelgdami į būsimų klientų poreikius, „Happspace“ vystytojai tik trečdalį patalpų skiria norintiems nuomotis darbo vietą bendroje erdvėje. Tam skirtas antras pastato aukštas. Trečiame aukšte įrengiamos dėžutės darbui uždaresnėse erdvėse. Mansardoje įrengtos paslankios, lengvai pagal poreikį performuojamos, patalpos, kuriose gali kurtis didesni kolektyvai ar stambesnės įmonės.

Visas pirmas aukštas skirtas poilsio zonoms, pasitarimų kambariams ir kavinei su jaukiu vidiniu kiemu.

happspace ii 6

Funkcionali estetika be pompastikos

Antrojo „Happspace“ projekto autorius – architektas Gintaras Antanas Kubilius. Architekto teigimu, pastatas buvo itin apleistas ir teko viską daryti iš naujo: ne tik perplanuoti erdves, bet ir sudėti langus, naujai įvesti vandentiekį ir kanalizaciją, vėdinimo sistemą, pakeisti šilumos sistemą.

„Gerbdami praeitį visiškai nedarėme jokios intervencijos į pastato architektūra, tik vidų pritaikėme šių dienų poreikiams. Vietomis palikome atidengtą sienų mūrą, kuriame galima aptikti istorijos pėdsakus, menančius pastato transformacijas. Išsaugotas ir senasis parketas“, – pasakojo G. A. Kubilius.

Projektuodamas antrojo „Happspace“ interjerą, architektas sako siekęs sukurti neįpareigojančią ir liberalią aplinką čia dirbantiems žmonėms, kad jie galėtų laisvai jaustis tiek bendrose, tiek mažų ofisų erdvėse.

„Sąmoningai vengėme dekoratyvumo. Interjerui būdinga funkcionali estetika. Erdvės formuojamos neapkraunant aplinkos, vyrauja monochrominiai tonai, tačiau tuo pačiu norėjome suteikti ir jaukumo. Naudojame natūralų medį, specialiai šiam projektui sukūrėme šviestuvus, individualūs sprendimai priimti ir sprendžiant akustikos problemas“, – vardijo G. A. Kubilius.

Antrąjį „Happspace“ projektą galės įvertinti visi norintieji – mat pirmame aukšte įsikūrusi kavinė su jaukiu vidiniu kiemeliu bus atvira miestiečiams.

happspace ii 9

Taip pat skaitykite:

Bendradarbystės erdvė

Bendradarbystės erdvė „Happspace“: nuotaiką kuria spalvos

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuEsminis reikalavimas pradedantiesiems verslisninkams ar laisvai samdomiems specialistams, apsisprendusiems dirbti Kauno Laisvės alėjos įsikūrsusioje bendradarbystės erdvėje „Happspace“ – noras tapti draugiškos bendruomenės dalimi, dalytis idėjomis, pasiūlymais, kurti bendrus projektus. Bendrystės nuotaiką kuria ir modernus, sykiu minimalistinis interjeras. Du aukštai – darbui ir poilsiui „Happspace“ įsikūrė buvusiose restorano patalpose. Bendradarbystės erdvės interjerą su kolegomis sukūręs […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video