Top Baneris

Kauniečiai jau gali teikti paraiškas tvarkybos darbams finansuoti

2017 vasario 14 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno miesto savivaldybė vasario 10–ąją pradėjo rinkti prašymus finansuoti nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkybos darbus arba dekoratyvinio fasadų apšvietimo įrengimą – tam skirtos Kauno miesto savivaldybės lėšos.

Šįmet Kauno miesto paveldotvarkos programai numatyta skirti 1 mln. eurų. Parama bus skirta ne tik fasadams atnaujinti, bet ir kultūros paveldo statinių fasadų dekoratyvinio apšvietimo įrengimui. Kauniečių noras – kad paveldo statiniai puoštų miestą ne tik šviesiuoju paros metu.

Šįmet į paramą gali pretenduoti visi kultūros paveldo objektai ir kultūros paveldo statiniai, esantys bet kurioje Kauno miesto teritorijoje. Tiesa, anot Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjo Sauliaus Rimo, prioritetinėmis teritorijomis toliau išlieka Centro seniūnijos teritorija – Senamiestis ir Naujamiestis bei pagrindinės reprezentacinės gatvės. Prioritetas bus skiriamas tarpukario modernizmo ir medinės architektūros pastatams.

Primename, kad 2015 metais paveldotvarkos programos įgyvendinimui Kauno miesto savivaldybės taryba buvo skyrusi beveik 29 tūkstančius eurų. Šia parama pasinaudojo trijų savivaldybės saugomais paskelbtų kultūros paveldo objektų valdytojai. 2016 metais programos įgyvendinimui skirta 400 tūkst. eurų, sutartys dėl dalinio finansavimo skyrimo buvo pasirašytos su 22 kultūros paveldo statinių valdytojais. 2017 metais programos įgyvendinimui skirta 1 mln. eurų.

Darbus, kuriems skirtas finansavimas, valdytojai privalo užbaigti iki metų pabaigos, o nepanaudotos lėšos grąžinamos į savivaldybės biudžetą. Tokių atvejų, anot S. Rimo, praėjusiais metais pasitaikė.

kaunas tvarkosi paveldas 14

Prašymus gali teikti savivaldybės nekilnojamųjų kultūros vertybių valdytojai – savivaldybės nekilnojamosios kultūros vertybės savininkai ar kitokie valdymo teisių turėtojai bei jų įgalioti asmenys, tarp jų – ir daugiabučių namų gyventojai. Tiesa, daugiabučiuose gyvenantiesiems, S. Rimo, teigimu, kreipiantis paramos bene sudėtingiausia susitarti tarpusavyje.

Finansavimas bus skirtas remonto, avarijos grėsmės pašalinimo, konservavimo, restauravimo darbams, taikomiesiems tyrimams, apsaugos techninių priemonių įrengimui ir pan. darbams. Taip pat – dekoratyvinio fasadų apšvietimo įrengimui. Kitiems statybos darbams (pvz., vamzdynų keitimui, naujų patalpų įrengimui pastogėse ir pan.) parama neteikiama, tačiau jie gali būti atliekami sykiu su tvarkybos darbais. Anot S. Rimo, skirstant lėšas, kaip ir pernai, planuojama prioritetą teikti fasadams – būtent fasadų sutvarkymas yra pagrindinis miesto interesas.

Pasirašęs sutartį dėl finansavimo skyrimo, paramos gavėjas pats turi organizuotis darbus ir savo nuožiūra pasirinkti rangovą.

Teikiant prašymą tvarkybos darbų finansavimui privaloma turėti parengtą ir suderintą tvarkybos darbų projektą bei išduotą leidimą tvarkybos darbams. Jei projektas neparengtas, galima teikti prašymą daliniam tvarkybos darbų projekto parengimo arba taikomųjų tyrimų finansavimui.

Prašymo formos, privalomų pateikti dokumentų sąrašas ir kitos sąlygos.

Dokumentai priimami Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriuje (Rotušės a. 29, Kaunas) darbo valandomis iki 2017 m. balandžio 14 d. Išsamesnė informacija telefonu: (8 37) 42 42 05; elektroniniu paštu: kulturos.paveldo.skyrius@kaunas.lt.

kaunas tvarkosi paveldas 7

Kauno miesto savivaldybės ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video