Top Baneris

Idėja Lietuvai – „New Kaunas“

2018 sausio 3 d.
„Baltic Architects Group“ vizualizacija / „New Kaunas“ – ateities miestas
„New Kaunas“. „Baltic Architects Group“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Tapkime drąsia savo globalios ateities viziją kuriančia šalimi. Užsibrėžkime pačius aukščiausius ir tauriausius tikslus. Galvokime ir kalbėkime apie tai, kas šiandien mums gali atrodyti kaip nereali utopija. Siekime jos. Galbūt mes jos ir nepasieksime, bet eidami jos link tapsime stipresni. Baikime verkšlenti ir kurti idėjas, kaip pasivyti vieną ar kitą šalį. Kurkime savo ateities viziją ir procesą einantį jos link taip, kad kitos šalys imtų pavyzdį iš mūsų.

Pristatome Lietuvos ateities miestą – „New Kaunas“.

Vieną dieną, kai robotai atliks didžiąją dalį žmonijai reikiamo fizinio darbo, svarbiausias žmogaus gebėjimas bus kūrybingumas. O kūrybingiems žmonėms reikės unikalios gyvenamosios aplinkos, kuri išlaisvintų žmogaus vizijas.

„New Kaunas“ – miestas, kuris papildo gamtą jos nesugriaudamas. „New Kaunas“ įkuriamas tarp dviejų jau veikiančių hidroelektrinių. Miesto pastatų pamatai įrengiami su visiškai miesto poreikius patenkinančiu geoterminiu tinklu. Pastatų fasadai saulės ir vėjo energiją paverčia elektra.

Miesto dydis planuojamas taip, kad žmogus nesunkiai galėtų nueiti nuo miesto centro iki pakraščio. Skatinama sveika gyvensena ir žmogaus fizinis aktyvumas. Mieste įrengiamas elektrinių traukinių žiedas. Miestas turi savo oro uostą, kuris užtikrina greitą ir patogų susisiekimą su pasauliu. Ateities miestas be automobilių, o tie automobiliai, kurie vis dar like – per miestą pravažiuoja stikliniu tuneliu. Tame pačiame tunelyje įrengtas ir „HyperLoop“. Didžioji dalis reikalingo maisto užauginama mieste. Pastatuose įrengiami šiltnamiai. Miesto kanale auginamos žuvys. Ant namų stogų ganosi galvijai ir įrengiami bičių aviliai. Visos maisto atliekos kompostuojamos ir paverčiamos energija.

„New Kaunas“. „Baltic Architects Group“ vizual.

„New Kaunas“ – visiškai automatizuotas miestas, valdomas didžiojo miesto kompiuterio. Pastatų rūsio aukšte įrengtas milžiniškas didysis miesto serveris.

Kartais pamirštame, jog vienas iš pagrindinių architektų uždavinių – kokybiška ir dabartinius gyvenimo iššūkius atitinkanti aplinka. Apsiribojame kurdami pavienį paveikslą, kuris dažnai gražus tik vienu rakursu. Renovuojame sovietinius daugiabučius „apklijuodami“ putplasčiu, kuris tetarnaus penkerius metus, bet pamirštame, kad per transporto kamščius nebegalime nuvažiuoti į darbą, vaikai neturi kur spardyti kamuolio, o kaimyno senas automobilis baigia užremti laiptinės duris. Visi ieškome greito recepto kaip kažką ir labai greitai sutvarkyti, bijodami į procesus pažvelgti iš esmės.

Mes galime ir turime būti vizionieriais, siūlyti drąsias idėjas. Šiame projekte sprendžiamas ne vien tik architektūrinės formos ir išraiškos uždavinys: įdomu tai, kokius klausimus projektas kelia ir kaip į juos atsako. Kaip turi atrodyti XXI amžiaus miestas? Ar tikrai mieste judėti galime tik pasenusiais automobiliais ir sukti galvą kaip sulopyti gatves? Ar tikrai negalime sau leisti futuristinės ir utopinės architektūros? Ar verslo centras negali funkcionuoti kartu su kitomis funkcijomis? Ar mes tikrai galime ir mokame išnaudoti unikalią gamtinę aplinką? Nedaugelyje miestų galima pusę metų buriuoti, pabėgiojus ar pažaidus tenisą, ąžuolyne tęsti darbą bendradarbystės erdvėje, o vakare mėgautis vienu didžiausiu ir tikrai lietuviškai unikaliu Kauno tarpukario architektūros rinkiniu!

„New Kaunas“. „Baltic Architects Group“ vizual.

Kaunas jau tarpukariu nebijojo iššūkių – turėjo tikslą tapti ir tapo Europos sostine. Pabandykime pasvajoti kaip atrodys miestas, kuriuo didžiuosis mūsų anūkai. Juk ar gali būti nuostabesnių vietų gyventi?

„New Kaunas“ ateities miesto viziją sukūrė architektų studija „Baltic Architects Group“, kuri kviečia Lietuvos architektus prisijungti prie šios iniciatyvos ir kurti skirtingas esamų ir naujų Lietuvos miestų ateities vizijas. Kurkime ateities architektūrą, kuri prisidėtų prie visos Lietuvos ateities globalios vizijos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video