Top Baneris

Europos tvariosios energetikos startuolių konkursas laukia ir lietuvių idėjų

2017 birželio 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Pastatų šildymo išlaidų mažinimas naudojant saulės energiją, šilumos siurblys ir patentuotas šilumos keitiklis arba įrenginys aušinantis prietaisus ir taip mažinantis energijos suvartojimą. Skamba inovatyviai? Tai tik keletas idėjų, nugalėjusių praėjusių metų „PowerUp!“ konkurse, kurį organizuoja „InnoEnergy“ – visą Europą apimantis tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklas. Trečią kartą vykstančiame didžiausiame Europoje tvariosios energetikos konkurse kviečiami dalyvauti startuoliai iš 23 šalių Vidurio Europoje, Baltijos ir Viduržemio jūros regione.

Visi norintys dalyvauti konkurse iki rugsėjo 11 dienos kviečiami registruoti savo idėjas adresu www.powerup.innoenergy.com. Atrinkti projektai pretenduoja gauti iki 150 000 Eur siekiančias investicijas. Šis konkursas – puiki galimybė Lietuvos inovatoriams vystyti ir plėtoti savo projektus bei tapti pasaulinės rinkos žaidėjais.

„PowerUp!“ konkursas yra puiki platforma pristatyti savo idėjas ir kurti inovacijas tvariosios energetikos sektoriuje Vidurio ir Rytų Europoje. Laimėjusios idėjos ir projektai prisidės prie Europos aplinkos tausojimo, o su „InnoEnergy“ pagalba gali tapti netgi pasaulinės reikšmės produktais“, – teigia konkurso organizatorius Jakubas Milleris, „InnoEnergy Poland Plus“ generalinis direktorius.

Konkurso nugalėtojai gaus ne tik piniginius prizus, bet ir galimybę prisijungti prie prestižinio akseleratoriaus „Highway® by InnoEnergy“, padedančio idėjas paversti realiais rinkos produktais. Jaunieji verslininkai galės semtis žinių ir gauti patarimų, kaip vystyti ir apsaugoti savo kuriamus produktus, kaip įsitvirtinti rinkoje, kurti komandą, turės galimybę gauti pradinį finansavimą. Jiems taip pat bus suteikiama galimybė susisiekti ir bendradarbiauti su 150 didžiausių energetikos sektoriuje veikiančių įmonių.

Konkurso metu vyks 15 regionų finalų, vienas iš jų Lietuvoje – Kaune. Taip pat vyks intensyvios dirbtuvės, kurių metu komandos kartu su ekspertais ir investuotojais turės galimybę pristatyti ir vystyti savo idėjas. „Tokios dirbtuvės yra puiki proga startuoliams užmegzti verslo kontaktus ir prisidėti prie tvariosios energetikos mūsų regione plėtojimo“, – teigia Donatas Smailys, Kauno technologijos universiteto „Startup Space“ vadovas. Geriausiai pasirodžiusios regioninių finalų komandos vyks į didįjį finalą Vengrijoje, Budapešte.

„Mūsų pagrindinis tikslas – remti inovacijas energetikos sektoriuje. Teikiame paramą kiekviename produkto plėtojimo etape – nuo idėjos iki galutinio produkto sukūrimo ir jo pristatymo rinkoje. Kartu su partneriais mezgame ryšius visoje Europoje, sujungiame konkurso dalyvius su darbdaviais, išradėjus su pramone ir tyrėjus su įmonėmis“, – priduria J. Mileris.

Kasmet prie konkurso prisijungia naujos šalys, taigi jis nuolat auga. 2017 metais konkursas vyks šiose valstybėse: Bulgarija, Albanija, Armėnija, Bosnija ir Hercegovina, Čekija, Estija, Makedonija, Graikija, Gruzija, Vengrija, Moldova, Juodkalnija, Kroatija, Latvija, Serbija, Lietuva, Turkija, Ukraina, Lenkija, Kipras, Slovakija, Slovėnija ir Rumunija. Norintieji dalyvauti konkurse iki rugsėjo 11 dienos turi registruoti komandą ir sukurtą prototipą adresu www.powerup.innoenergy.com.

„PowerUp!“ konkursas atveria duris daugeliui idėjų. Tą įrodo praėjusių metų nugalėtojai: „PolarSol“ iš Estijos, „PleioneEnergy“ iš Graikijos, „GreenerGizer“ iš Vengrijos ir „Bin-E“ iš Lenkijos.

„InnoEnergy“ tinklo atstovas Lietuvoje ir atrankos finalo organizatorius – Kauno technologijos universiteto Nacionalinis inovacijų ir verslo centras. Per vienerius tinklo atstovybės veiklos metus, „InnoEnergy“ sėkmingai investavo į Lietuvoje kuriamas tvariosios energetikos inovacijas, išradimus ir įmones. Pagrindinės „InnoEnergy“ tinklo skatinamos veiklos kryptys yra šios: technologijos švaresnei energijai iš anglies ir dujų gauti; energijos kaupimas; energetinis efektyvumas; energija iš cheminių kuro šaltinių; atsinaujinanti energetika; išmanūs ir efektyvūs pastatai ir miestai; išmanus elektros tinklas; branduolinė energetika.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video