Top Baneris

Etapinė renovacija – alternatyva stringančiai valstybės programai?

2017 kovo 14 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Praėjusios kadencijos aplinkos ministro sprendimas daugiabučių renovaciją reguliuoti kvotomis, t. y. skirti 500 paraiškų visai Lietuvai, dalį gyventojų, suplanavusių atnaujinti daugiabutį namą, paskatino ieškoti alternatyvų.

Specialistai pastebi vis didesnį susidomėjimą etapine renovacija, kurios privalumas – ilgalaikių darbų planas, sudėliotas pačių gyventojų. Taip suteikiama galimybė visų pirma imtis prioritetinių darbų ir skubiai spręsti skaudžiausias namo problemas, ko pakanka padidinti būsto vertę, pagerinti jo būklę, sumažinti energijos sąnaudas.

Įgyvendinant etapinę renovaciją, prioritetas skiriamas energiją taupančioms priemonėms, tokioms kaip šilumos punkto atnaujinimas, stogo remontas, probleminių sienų šiltinimas, langų keitimas. Specialistai tikina, kad net ir įgyvendinus vieną priemonę šilumos suvartojimą galima sumažinti iki 50 proc. Gyventojai, jau išbandę etapinę renovaciją, džiaugėsi neįsipareigoję keliolikai metų ir skirtingas pajamas gaunantiems gyventojams įkandamomis įmokomis.

Išsimokant už etapinę renovaciją, mokama tik už atliktus darbus. Mokesčiai įtraukiami į sąskaitą už būsto priežiūrą. Išsimokėjimo terminas siekia gali siekti iki penkerių metų, jį susirinkimo metu taip pat nustato patys gyventojai. Be to, šiai renovacijai netaikomos nei palūkanos, nei renovacijos administravimo mokestis, priešingai nei valstybinės remiamoje daugiabučių renovacijos programoje.

Dar viena tokio atnaujinimo etapais proceso teigiama pusė yra ta, kad darbai pradedami po 3–4 mėn., o valstybinės renovacijos metu – maždaug po dvejų metų. Taigi, sutaupoma ne tik gyventojų lėšų, bet ir laiko.

„Kalba Naujamiestis inf.“


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video