Top Baneris

Drąsūs spalvų pliūpsniai

2017 gruodžio 7 d.
teltonika biuras 1
„Teltonikos“ biuras verslo centre „B66“.
Pasidalykite straipsniu

Biuras atspindi įmonės modelį – būtent taip galima suprasti apsilankius informacinių technologijų įmonės „Teltonika“ biure. Įsikūręs Kaune esančiame naujajame verslo centre „B66“, jis tarsi pasako, kad čia darbuojasi perspektyvūs, į inovacijas besiveržiančios kompanijos specialistai. Interjere gausu neįprastų lietuvio akiai spalvų derinių, o šiuolaikiški interjero dizaino sprendimai pritaikyti įvairiapusiams darbuotojų poreikiams.

Užduotis – išsiskirti iš kitų

Biuro interjero projektą kūrė dizaineris Rokas Serbenta ir studija „Reformų idėjos“. Studijos vadovas Artūras Serbenta pasakojo, kad komanda iš užsakovo sulaukusi vos poros paprastų, tačiau aiškiai suformuluotų užduočių – 1680 kv. metrų ploto biurą reikėtų suprojektuoti per trumpą laiką, o jo interjeras turįs gerokai išsiskirti iš kitų, šiuo metu madingais laikomų Lietuvos biurų.

„Be to, darbuotojai progresyvūs, jauno amžiaus ir šiandien juos kažkuo nustebinti yra gana sudėtinga. Nuo to ir pradėjome“, – kalbėjo pašnekovas.

Susidėliojusi užduotį komanda suprato, kad teks sukurti ne tik interjero projektą, bet iš dalies ir vientisą įmonės prekės ženklą. Dabar naujoji biuro aplinka jau yra galutinai suformuota, nors joje dar trūksta tam tikrų grafikos elementų, numatytų reklaminių užrašų ir šūkių ant sienų.

Biure specialistai suprojektavo apie 144 darbo vietas. Objekto dydis ir įvairovė leido pasirinkti keleriopus darbo vietų įrengimų sprendinius. Biure atsirado ir atvirų, ir uždarų erdvių, vadovai netgi įsikūrė vienoje erdvėje su kitais darbuotojais. Tokį sprendinį pakomentavo įmonės direktoriaus pavaduotojas Kaunui Giedrius Kukauskas.

„Darbuotojams dirbti kartu su vadovais yra naudinga: komandai daug lengviau, kada netoliese dirba ir jos lyderis, į kurį bet kada gali kreiptis pagalbos. Vadovams taip pat daug lengviau motyvuoti savo darbuotojus matant jų emocijas, klaidas ir pažangą“, – sakė G. Kukauskas.

Sukurta ir uždarų zonų, pavyzdžiui, įrengti kelių tipų posėdžių kambariai, akademinio mokymo klasė, amfiteatras paskaitoms skaityti. „Vienos darbo vietų įrengimo schemos nedarėme specialiai, šiame objekte ji daugialypė ir funkciškai dirbantys žmonės atlieka skirtingas užduotis. Tačiau viską į bendrą visumą sujungia medžiagos ir spalvos, todėl biuro erdvė atrodo vientisa“, – projektą komentavo A. Serbenta.

teltonika biuras 5

Ne „Google“ analogas

Paklaustas apie interjero projektui pritaikytą stilių, A. Serbenta užtikrino, kad pavadinimo šiam stiliui jis neturįs. Tai tiesiog šiuolaikiškas biuras, kuriame žmonių darbo vietos susietos su poilsiu, o viskas į gražų rūbą įvilkta panaudojant šiuolaikines medžiagas ir technologines galimybes. Esant tokiam deriniui, darbas biure žmonėms tiesiog tampa mielesnis.

Pašnekovas atmetė nuomonę, kad naujasis biuras esantis „Google“ biuro analogas, nors pripažino, kad užsakovas galbūt ir tikėjęsis į jį panašaus, tik santūresnio varianto. O įgyvendintą interjerą jis tapatintų tiesiog su šiandieninėmis biurų įrengimo tendencijomis ir pačios komandos fantazija.

Vis tik biure vyraujančios spalvinės gamos tikrai nėra įprastos lietuvio akiai. Aiškiai dominuojanti mėlyna, skaistūs geltonos ir raudonos intarpai, ir visa tai – darbui skirtose erdvėse! Paklaustas apie netradicinius Lietuvos kontekstui spalvų derinius, pašnekovas pabrėžė, kad jų studija niekada nebijojusi spalvų. Tai būdinga visiems jų darbams, taigi, galbūt būtent toks jų išskirtinumas ir patraukė užsakovo dėmesį ir netgi atitiko jo lūkesčius. A. Serbentos nuomone, daugelis Lietuvos dizainerių derindami spalvas bijo suklysti, todėl naudoja visur tinkančią pilką ir baltą.

„Tačiau mus net purto nuo tokių spalvų derinio. Gal todėl ir mūsų gyvenimas, ir nuotaikos yra ne kokios, kai daugelio namų ir biurų aplinka tokia pilka. Todėl laužome stereotipus ir norime, kad mūsų kuriami interjerai būtų šiltesni, įvairesni, stengiamės, kad kiekvienas mūsų darbas turėtų vadinamąją „razinką“, – kalbėjo architektas.

G. Kukauskas, jau galėdamas įvertinti naujojo biuro darbuotojų nuotaikas, užtikrino girdėjęs vien pozityvius atsiliepimus. Vadovo nuomone, ryškios spalvos atitraukia nuo stereotipiško biuro įvaizdžio ir suteikia daugiau laisvės, kūrybiškumo, taigi, ir darbas tampa malonesnis, produktyvesnis.

ideju parkas logo

Baldų sprendimai – www.idejuparkas.lt

A. Serbenta pabrėžė, kad jų komanda dėkinga užsakovui, kuris pats įsitraukė į visą kūrybos procesą, bet kartu jiems suteikė visišką kūrybinę laisvę, savo norais neslopino pagrindinės minties ir sprendinių.

teltonika biuras 8

Daugiau dėmesio komfortui

Architektų vizijas padėjo įgyvendinti ir įmonė „Idėjų parkas“, pateikusi siūlymus baldų konstruktyvams ir interjero elementams. Baldams gaminti buvo naudojamos ne tik įprastos, bet ir rečiau sutinkamos medžiagos: akrilo akmuo, veltinis, retesnės rūšies plokštės ir laminatas. Visi baldai buvo pagaminti modernioje bendrovės „Idėjų parkas“ gamykloje. Įmonės specialistai pasirūpino ir jų montavimu bei pritaikymu netradicinėse biuro erdvėse. Gana neįprastas administratorės baldų sprendinys – jame įdomiai išnaudotos dirbtinio akmens ir dažyto metalo galimybės.

Nuspręsta panaudoti daug berėmio stiklo pertvarų, tonuotų plėvele. Tai leido sukurti pusiau atviras erdves, atskirti darbo kabinetų zonas. Interjerą įėjimo zonoje įspūdingai puošia stiklas lenktose pertvarose.

Projekto kūrėjams rūpėjo išgauti kuo aukštesnę akustikos kokybę. Buvo nuspręsta pasirinkti švedų gamintojų „Ecophon Saint–Gobain“ akustines lubų sistemas. Panaudotos ir modulinės, ir atskiros pakabinamosios salos.

Dėl darbuotojų komforto sukurtos patogios poilsio erdvės su virtuvėmis, žaidimų vietomis ir poilsio kampeliais, skirtais bendrauti. Televizoriai, žaidimų stalai, supamieji krėslai, sporto sienelės, nameliai atokvėpiui ar darbui, kuris reikalauja tylos, – poilsiui ar pramogoms skirtų erdvių biuro darbuotojai neturėtų pasigesti. Tai patvirtino ir G. Kukauskas – per trumpas pertraukas darbuotojai atsitraukia nuo darbų, pabendrauja su kolegomis, pažaidžia kompiuterinius žaidimus ar stalo futbolą.

teltonika biuras 10

Įmonė „Glasma service“ verslo centrui „B66“ bei jame įsikūrusiai įmonei „Teltonika“ pasiūlė berėmio stiklo gaminius. Projekto vadovė Audra Mačiukienė pasakojo, kad „Teltonikos“ interjerui ypatingos vizualinės estetikos suteikė panaudotas lenktas grūdintas stiklas. Naujajame moderniame biure pritaikyti įmonės gaminiai – slankiojančios durys, nejudančio stiklo pertvaros, turėklai.

„Esame šioje srityje labai seniai dirbantis gamintojas, todėl mus nustebinti kažkokia ypatinga naujove būtų sudėtinga, taigi, ir šiame projekte išskirtinių iššūkių nebuvo. Tačiau pasidžiaugėm, kad architektai nepabijojo naudoti lenktų stiklų, be to, parinko truputėlį nestandartinį erdvių išplanavimą.“

Projektų vadovė pasakojo, kad šįkart interjero projektui įgyvendinti pasirinkta ne vien tiktai praktiškoji pusė, kada siekiama išnaudoti visą brangiai kainuojančią kvadratūrą, bet ir siekta vizualinės estetikos. Įprastai planuojant erdves naudojamas standartinis dėžutės principas, kai erdvė tiesiog padalinama kvadratėliais ir atskiriama stiklu. O šįkart dalis patalpų išdėstyta netgi per kelis aukštus – tai suteikė ypatingų vizualinių efektų. Vienas pavyzdžių – aukštai iškelti pokalbių kambarėliai, iš kurių stiklo pertvaros leidžia stebėti apačioje esantį vaizdą.

www.glasmaservice.lt

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“, 2017 / 5.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video