Top Baneris

Dizainas oriam neįgaliojo gyvenimui

2016 balandžio 30 d.
vilnius.lt nuotr.
vilnius.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Švedijos institutas, bendradarbiaudamas su asociacija „Lietuvos neįgaliųjų forumas“, kviečia į parodą „Dizainas oriam gyvenimui“ („Design for Dignity“), kuri bus eksponuojama Vilniaus miesto savivaldybėje, Konstitucijos pr. 3, nuo gegužės 2 dienos, 16 val.

Paroda „Dizainas oriam gyvenimui“ („Design for Dignity“) yra per pasaulį keliaujanti negalią kompensuojančių universalaus dizaino gaminių paroda. Universalus dizainas – tai patogus aplinkos ir daiktų pritaikymas visų mūsų poreikiams. Pirmą kartą Lietuvoje eksponuojamoje parodoje pristatomos pagalbinės priemonės, padedančios patenkinti ir/ar kompensuoti konkrečius asmenų su negalia poreikius. Gaminiai, kuriais naudojantis tampa lengviau savarankiškai gyventi patiems žmonėms su negalia ar artimiesiems, globėjams teikti pagalbą žmonėms su negalia. Taip pat gaminiai, kuriais lengva naudotis visiems, ir kurie visiems piliečiams galėtų užtikrinti tinkamas gyvenimo sąlygas.

Parodos „Dizainas oriam gyvenimui“ atidarymo viešnia – ekspertė iš Švedijos Tekmile Semra Sahin, kuri pristatys pranešimą tema „Dizainas visiems“. T. S. Sahin yra pramoninio dizaino kūrėja, besispecializuojanti universalaus dizaino srityje. Šiuo metu Tekmile Semra Sahin turi savo pramoninio dizaino kompaniją ir dėsto Mid Sweden Universitete, Pramoninio dizaino katedroje. Ji kalbės apie tai, kad žmonių su negalia lygybė ir vienodos teisės vis dar deramai neatsispindi visuomenėje. Gyvendami darnioje visuomenėje turime pamatyti žmogų su negalia ir suprasti jo poreikius, taip pat kurti gaminius, paslaugas ir aplinką atsižvelgdami į žmonių, kuriems reikia specialių sprendimų, poreikius.

Jei dizaineriai, gamintojai ir rinkodaros specialistai įgytų daugiau žinių, o žmonės su negalia būtų dažniau įtraukiami į produktų projektavimo procesą, mūsų ateities visuomenė gyventų geriau.

Neįgalaus žmogaus paprasto gyvenimo istorijos ir jo patiriamų kasdienių kliūčių ir poreikių atskleidimas atveria kelius į didesnį visuomenės savo narių pažinimą ir supratimą.

Kartu su paroda „Dizainas oriam gyvenimui“ bus eksponuojama ir „AccessAbility“ paroda, kur kartu su 14 įvairią negalią turinčių žmonių iš Švedijos pirmą kartą demonstruojami 7 Lietuvos žmonių su negalia portretai. Po pasaulį keliaujančios parodos „AccessAbility“ tikslas – inicijuoti diskusiją apie aplinkos prieinamumą bei žmonių su fizine ar proto negalia visavertį dalyvavimą visuomenėje.

Gyventi oriai, nepaisant turimos negalios, yra kiekvieno žmogaus su negalia teisė. Paroda įrodo, kad negalia nėra neįveikiama kliūtis, o žmonės su negalia yra stiprūs savo galiomis, gebėjimais ir patirtimis, susikuriant orų ir sėkmingą gyvenimą.

Parodos „Dizainas oriam gyvenimui“ atidarymas yra Dizaino savaitės vienas iš renginių. Parodos veiks iki gegužės 31 dienos.

Taip pat skaitykite:

Žurnale „Statyba ir architektūra“ rašėme apie tai, kad pasaulis jau kalba apie universalųjį dizainą – aplinkos, produktų ir paslaugų projektavimą atsižvelgiant į kuo daugiau įvairių asmenų grupių, įskaitant ir neįgaliuosius, socialinius poreikius ir gebėjimus taip, kad nereikėtų atskiro pritaikymo. Verta apsvarstyti – bent iš dalies neįgalūs būname kone kasdien.

Universalusis dizainas – architektūros kokybės kriterijus


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video