Top Baneris

Biuro solidumas netrukdo funkcionalumui

2016 lapkričio 30 d.
BFL / A. Ufarto nuotr.
BFL / A. Ufarto nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dešiniajame Neries krante iškilusiame verslo biurų pastate „k29“ paskutiniai nuomininkai jaukinasi naujas patalpas. Vieni „k29“ naujakurių – išperkamosios nuomos paslaugas teikiančios bendrovės „UniCredit Leasing“ kolektyvas. Bendrovės „UniCredit Leasing“ 420 kvadratinių metrų ploto biuro interjerą patikėta sukurti architektūros studijos „Plazma“ architektams – Laurai Janavičiūtei, Ryčiui Mikulioniui ir Saulei Juknevičiūtei.

Biuro interjero koncepcija, anot architektės L. Janavičiūtės, buvo kuriama kolegialiai – bendradarbiaujant architektams, užsakovams ir projekto įgyvendinimo grupei. Architektė pripažino, kad kai kuriuos interjero sprendimus padiktavo pastate įdiegtos inžinerinės sistemos ar gaisrinės saugos reikalavimai. Pavyzdžiui, visame pastate įrengtos se gmentinės pakeliamosios grindys reikalavo ir atitinkamo grindų dangos sprendimo. Po ilgų paieškų buvo parinkta išskirtinė – stačiakampės formos, solidų klasikinį kostiumo raštą primenanti kiliminė danga. Poilsio ir virtuvės zonoje paklota segmentinė medžio rašto PVC danga.

Laura Janavičiūtė

Laura Janavičiūtė

Kuriant komfortišką darbo aplinką, didžiojoje dalyje verslo centro patalpų lubų apdailai panaudotos segmentinės akustinės plokštės. „UniCredit Leasing“ biure buvo derinamos akustinių ir ažūrinių lubų segmentinės plokštės. Pastarosios įrengtos atsižvelgus į priešgaisrinės saugos ir inžinerinius reikalavimus.

Užsakovai, architektės teigimu, visų pirma pageidavo patogios ir malonios darbo aplinkos darbuotojams, taip pat sukurti interjerą su itališku prieskoniu, išlaikant solidumą ir rimtumą, atitinkantį įmonės įvaizdį. Užsakovų pateiktoje projektavimo užduotyje architektams buvo nurodyta suprojektuoti ir atviras biuro erdves, ir reikiamą kabinetų skaičių. Taigi dalis darbo vietų įrengta prie langų, o konferencijų ar pagalbinės patalpos nukeltos į pastato gilumą.

Sienų apdailai pasirinkta švelniai pilkšva spalva. Akcentine spalva tapo juoda – juodi langų, pertvarų rėmai ir rankenos. Taip pat – šviestuvų korpusai. Hole, parinkus akcentinių spalvų kėdes, erdvė dekoruota ir raudonais bei oranžiniais akcentais. Biure vyrauja funkcionalus apšvietimas. Šviestuvai suprojektuoti virš darbo stalų. Jaukus halogenų apšvietimas pritaikytas poilsio ir virtuvės zonoje.

Rytis Mikulionis

Rytis Mikulionis

Architektė pripažino – dėl išraiškingos pastato plano formos – ovalo, kuri lėmė planinius ir funkcinius sprendimus, sukurti išskirtinį interjerą nebuvo paprasta.

Interjero spalvas ir medžiagų pasirinkimą, anot pašnekovės, padiktavo bendra solidi stilistika. Šviesios sienos ir lubos tapo atsvara pilkiems bei riešutmedžio spalvos korpusiniams baldams. Juodos linijos, ryškūs akcentai recepcijos zonoje sukūrė jaukią ir kartu darbingą atmosferą.

Visose darbo vietose įrengti daugiafunkciai reguliuojamo aukščio darbo stalai – tokie jau tapo įprasti Skandinavijos šalyse. Spintelės, darbo stalai, virtuvės, priimamojo baldai suprojektuoti ir pagaminti Estijoje bei Lietuvoje. Kėdės užsakytos iš italų, ispanų, portugalų gamintojų, konferencijų stalai – iš Ispanijos. Dauguma pertvarų biure – juodai dažyto aliuminio ir stiklo. Stiklas padengtas pusiau matine arba šerkšno efekto plėvele, kai kur buvo įrengtos medinės žaliuzės.

Architektė pasidžiaugė konstruktyviu darbu su užsakovais ir profesionaliais projekto vykdytojais. Šie, L. Janavičiūtės teigimu, patikėjo architektų komandos pasiūlytais sprendimais ir be didesnių korekcijų pritarė jų realizavimui. „Išties kokybišką darbo atmosferą šiame biure sukūrė racionaliai suplanuotos erdvės, kokybiški, patogūs baldai, funkcionalus ir tinkamai parinktas apšvietimas. Jaukumą, bendrą atmosferą, pridėtinį komfortą – dizaino elementai ir meno kūriniai“, – apibendrino architektė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video