Top Baneris

Biokuras – šildymo alternatyva ar mada?

2017 liepos 11 d.
Pasidalykite straipsniu

Vis didėjantis susidomėjimas ekologija skatina išbandyti įvairias šildymo alternatyvas. Gali pasirodyti, kad naujovės dažnai vertinamos atsargiai, tačiau tai yra natūralu, nes prieš įsigyjant produktą norima sukaupti žinių apie jo kokybės ir kainos santykį, jį išbandyti. Panašiai yra ir su šiuo metu sparčiai populiarėjančia kuro alternatyva – biokuru. Taigi kaip atskirti, kuris biokuras yra aukštos kokybės, ir kada iš tiesų jį verta rinktis?

Biokuro ypatybės

Iš biomasės gaminamas visiškai natūralus kuras vadinamas biokuru. Specialistai kaip tikriausią biokurą įvardina kuro granules, briketus ar malkas. Šio kuro esmė yra jo gaminimo būdas: šildymui ar energijos gamybai reikalingas kuras turi būti pagamintas iš atsinaujinančių šaltinių. Geriausia, jei gaminama iš natūralių atliekų, pavyzdžiui, medžio pjuvenų, kurios susidaro pramonėje.

Lyginant su kitais iš gamtos gaunamais energijos šaltiniais (akmens anglimis, gamtinėmis dujomis), biokuras daugiausia išsiskiria tuo, kad turi minimaliai kenksmingų emisijų, yra gaminamas iš atsinaujinančio šaltinio – medžio. Kai kurios šalys, stengdamosi rasti pakaitalus akmens anglims, skatina, kad dažniau būtų naudojamos kuro granulės ir medienos briketai.

Dar vienas natūralaus kuro privalumas yra tai, kad jis pigesnis už kitas kuro rūšis. Be to, priešingai nei vėjo ar saulės energijai gauti, biokurui nereikia didelių papildomų investicijų.

Reikalavimai biokurui

Nors kartais prie natūralaus kuro priskiriamos visos organiškai gaunamos medžiagos, tikrojo ekologiško kuro kokybė yra apibrėžta griežtais reikalavimais. Kad kuras galėtų būti laikomas biokuru, jis turi:

• degdamas kaip įmanoma mažiau kenkti aplinkai, išskirti kuo mažiau suodžių, teršalų;
• palaikyti anglies dvideginio balansą.

Renkantis biokurą – kuro granules, medžio briketus, malkas – būtina patikrinti šių rūšių tiekėją, kad galėtumėte būti tikri dėl produkto kokybės. Pasirinkus nekokybišką kurą, netenkama visų kuro teikiamų privalumų: degdamas biokuras teršia orą, susidaro daug pelenų, dėl kurių reikia greičiau valyti kaminą ar kieto kuro katilą.

Kuro-granules.lt atstovai teigia, jog vertinant biokurą (granules ir briketus) reikėtų atsižvelgti, ar jis atitinka DIN+ standartą. Būtent šis standartas gali parodyti pirkėjams, ar granulės ir medienos briketai buvo pagaminti kokybiškai, ar ne. DIN+ standartas reiškia, kad briketai bus suklijuoti be papildomų rišamųjų medžiagų, kurios gali pakenkti degimui. Norint, kad kuras degtų efektyviai, taip pat būtina patikrinti jo peleningumą, drėgnį, kaloringumą.

Biokuro nauda ekologijai

Pagal naujausias Europos aplinkosaugos direktyvas iki 2020 metų bus stengiamasi padidinti kuro granulių ir medžio briketų gamybą ir importą. Tokį sprendimą lėmė šios kuro rūšies natūralumas ir teigiama įtaka ekologijai.

Natūralu, kad tobulėjančiame pasaulyje auga ir energijos poreikis. Tačiau tai reikia atsakingai suderinti su globalinio atšilimo stabdymu – galvoti apie gamtos ir gyventi tinkamo klimato išsaugojimą. Tai reiškia, kad reikalingos ekologiškesnės šiandien įprasto kuro alternatyvos. Naujasis kuras turėtų būti pigus, gaunamas iš atsinaujinančių šaltinių ir galintis palaikyti anglies dvideginio balansą. Būtent šiuos reikalavimus atitinka iš medienos pagamintas kuras – granulės ir briketai, kurie vis dažniau pasirenkami paprastų vartotojų ir Lietuvoje.

Nors susidomėjimas ekologija kartais gali būti priskirtas madai, dabar vis dažniau kreipiamas dėmesys į šildymo alternatyvą – biokurą. Jei šis kuras atitinka DIN+ standartą, tai suteikia galimybę pigiai ir ekologiškai šildytis, vadinasi, sutaupyti pinigų šildymui ir kūrenti neteršiant aplinkos kenksmingomis medžiagomis.

Jei ieškote daugiau informacijos apie medienos granules ir briketus, jos rasite adresu kuro-granules.lt

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video