Top Baneris

Baltijos šalys išrinko geriausius architektūros studentų darbus

2016 spalio 14 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Baltijos architektų sąjungų asociacijos (BAUA) surengti Lietuvos, Latvijos ir Estijos architektūros studentų geriausių baigiamųjų darbų rinkimai lietuviams architektūros studentams buvo sėkmingi.

Studentų baigiamųjų darbų konkursui buvo pristatyta 16 darbų iš 8 architektūros mokyklų: Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos (Vilniaus ir Kauno fakultetų), Vilniaus Gedimino technikos universiteto, architektūros ir urbanistikos katedrų, Rygos technikos universiteto, Rygos ekonomikos ir verslo universiteto architektūros ir dizaino fakulteto, Estijos meno akademijos, Talino taikomųjų mokslų universiteto.

Kiekviena mokykla parodai pateikė po 2 darbus: vieną bakalauro ir vieną magistro, arba, Estijos universitetų (kuriuose nėra dviejų lygių studijų) atveju, 2 vienodo lygio darbus. Dalyviai turėjo patys pristatyti savo darbus ir atsakyti į tarptautinės komisijos klausimus. Studentų darbus vertino nepriklausoma komisija – profesionalūs architektai, nedėstantys nė vienoje iš konkurse dalyvaujančių mokyklų. Darbai buvo vertinami pagal konceptualumo, originalumo, inovatyvumo, aiškiai išreikštos idėjos, pateikimo estetikos kriterijus.

Anot komisijos, išrinkti geriausią magistro darbą buvo nesudėtinga. Jo autorė Andra Odumanė (magistro darbas „Alaus fabriko konversija“).

Dėl geriausio bakalauro darbo ginčai truko ilgai. Malonu tai, kad rinktasi iš dviejų lietuvių – Simono Čaikausko (VGTU Architektūros fakultetas) ir Gabrielės Griušytės (VDA Kauno fakultetas) – darbų. Pastarosios darbas ir išrinktas geriausiu bakalauro darbu.

g griusytes baua darbas

G. Griušytės darbas

G. Griušytės darbo tema – garsaus Kreuzbergo kvartalo Berlyne konversija. Autorė pasiūlė užstatyti kvartalą ant kolonų iškeltais kubo formos daugiabučiais, primenančiais upėje braidančius flamingus.

S. Čaikauskas projektavo Mokslo muziejų Vilniuje. Pastato kompoziciją sudarė keturi plastiški tūriai (ekspozicijų salės), simbolizuojantys skirtingas mokslo sferas. Šiame muziejuje kiekvienoje ekspozicijų salėje eksponatai išdėlioti vis kitu būdu, taip sukuriant skirtingas ir nepamirštamas emocijas lankytojams.

s caikauskas baua darbas

S. Čaikausko darbas

Lygiagrečiai su geriausių mokslo darbų rinkimais studentai dalyvavo ir kasmetėse Latvijos studentų kūrybinėse dirbtuvėse „Geniator XL“. Jų tema buvo pastatų komplekso Hospitalu gatvėje pritaikymo pasiūlymai. Kompanija „Livland“ nusipirko kelis apleistus pastatus ir ieškojo kūrybingų jaunų studentų pasiūlymų, ką su jais veikti.

geriausias baua kuryb dirbt darbas

Geriausias kūrybinių dirbtuvių darbas

Geriausiu kūrybinių dirbtuvių darbu paskelbtas keturių Lietuvos studentų – Simono Čaikausko (VGTU), Gintarės Lučinskaitės (KTU), Rūtos Rudytės (KTU), Monikos Spudytės (KTU) – projektas. Lietuviai pasiūlė esamų pastatų negriauti, o aplink juos sumontuoti plieninį karkasą, kurį apauginus augalais ir vijokliais būtų sukurtas vertikalus parkas, kuris pozityviai pakeistų pastate įsikūrusių kompanijų darbinę aplinką bei nuolat valytų orą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video