Top Baneris

Architektūros [pokalbių] fondas: atgal į postmodernistinę architektūrą

2017 kovo 29 d.
Pasidalykite straipsniu

1970–1980 metais Lietuvos ir architektūros lauke bendrai vyko ryškūs kūrybinės bei meninės raiškos transformacijos procesai. Architektai Algimantas Černiauskas, Vaidotas Kuliešius ir Alfredas Trimonis 1980-jų pabaigoje Šiauliuose, Kaune ir Vilniuje sukūrė įsimintinų ir išskirtinių architektūros kūrinių, kurių estetinė raiška stipriai skyrėsi nuo tuomet vyravusios architektūros. Prisimenant skirtinguose miestuose kuriančių architektų patirtis, pokalbyje bus bandoma suprasti, kas svarbu buvo to meto Lietuvos architektūrai, kaip sociokultūrinė situacija darė įtaką tuo laikotarpiu aktyviai kūrusiems autoriams, ir kokį poveikį ji turėjo vėlesnei kūrybai.

Diskusijos moderatoriai – Tomas Grunskis ir Martynas Mankus.

Kuo išskirtiniai pašnekovai?

a_cerniauskas_v_kuliesius_a_trimonis

Algimantas Černiauskas, Vaidotas Kuliešius ir Alfredas Trimonis.

Architektas ir urbanistas Algimantas Černiauskas – daugelio architektūros objektų autorius, buvęs Šiaulių miesto vyriausiasis architektas, kartu su R. Jurėla ir A. Vyšniūnu bei skulptoriumi S. Kuzma 1981–1986 metais realizavo Saulės laikrodžio aikštės Šiauliuose, tapusios naujo miesto įvaizdžio formantu, projektą.

Architektas Vaidotas Kuliešius – ne tik daugelio visuomeninių objektų autorius, jis yra parašęs architektūros teorijos bei kritikos straipsnių. 1985–1989 metais jo suprojektuotas daugiabutis pastatas Kaune buvo atrinktas sąjunginei ekspozicijai Maskvoje.

Architektas Alfredas Trimonis profesinę karjerą pradėjo 1980-aisiais, kuomet kartu su bendraautoriais realizavo du įsimintus objektus Vilniaus senamiestyje. Nors jau apie dvidešimt metų gyvena ir dirba Hamburge, yra įgyvendinęs keletą ryškių objektų ir Lietuvoje.

REKOMENDUOJA SKAITYTI

post modern architectureCharles Jencks
„The language of post–modern architecture“

Kodėl verta skaityti?

Įtakinga žinomo architektūros kritiko knyga, sulaukusi kelių leidimų, dar vadinama postmodernizmo architektūros manifestu. Architektų bendruomenė dalijosi šios knygos kopijas, buvo neformaliai bandoma ją išversti į lietuvių kalbą. Pažymėtina tai, kad sovietinėje erdvėje pakankamai greitai (1985 metais) buvo išversta ir išleista rusų kalba. Trūkstant architektūros teorijos ir kritikos verstinių publikacijų, knyga tapo plačiai žinoma, skaitoma ir įtakinga tarp architektų.

Rekomenduoja Vaidotas Kuliešius.

Pokalbį pristato: Lietuvos kultūros taryba, „Alucobond“.

Vieta ir laikas: Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos pr. 22, Vilnius), balandžio 4 diena, 20 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video