Top Baneris

Archeologų radiniuose – Klaipėdos miesto istorijos pėdsakai

2016 liepos 30 d.
KU nuotr.
KU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Siekdama atnaujinti uosto ir piliavietės teritoriją, Klaipėdos miesto savivaldybė įgyvendina projektą „Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso restauravimas ir atgaivinimas“, kurio pagrindu Klaipėdos universiteto (KU) Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto darbuotojai nuo balandžio mėnesio Klaipėdos miesto piliavietėje atlieka archeologinius tyrinėjimus. Per pastaruosius mėnesius pilies muziejui atiduota saugoti įvairių statinių liekanų, Antrojo pasaulinio karo pabūklų liekanų, gintaro, odos, keramikos, papuošalų ir įvairių kitų radinių.

Pilies ir šalia buvusios gyvenvietės, vadinamos Papilio gyvenviete, teritoriją jau ankstesniais metais tyrinėjo KU archeologas profesorius Vladas Žulkus. Šiemet ypatingai daug naujų atradimų pavyko padaryti profesoriaus Gintauto Zabielos komandai. Praėjusią savaitę šiaurinėje pilies dalyje, kur bendrovė „Pamario restauratorius“ rengiasi statyti naujas Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus patalpas, aptikti seniausi Klaipėdos miesto statiniai – medinis rentinis pastatas ir šulinys, kurie, manoma, čia stovėjo dar XIII amžiaus pabaigoje.

KU archeologas Rokas Kraniauskas džiaugėsi, kad šis radinys yra seniausias, ką kol kas archeologams pavyko aptikti uostamiestyje. „Niekas netikėjo, kad pavyks aptikti XIII amžiaus, kada ir buvo įkurta Klaipėda, pėdsakų“, – teigė archeologas R. Kraniauskas. Manoma, kad šis vienas pirmųjų Klaipėdos miesto statinių buvo gyvenamasis pastatas, įkastas į žemę, panašiai keturių metrų pločio ir tiek pat metrų ilgio. Vienas unikalesnių atradimų šių kasinėjimų metu, būdingų viduramžiams – langų stiklo fragmentas, kurio niekur kitur Lietuvoje nebuvo rasta.

Taip pat netoliese rastojo pastato, pasiekus pirmąjį geologinį žemės sluoksnį, atkastos 1,5–2 metrų skersmens buvusios laužavietės, kurias, kaip mano archeologas, galėjo įrengti patys pilies statytojai.

Archeologinius kasinėjimus planuojama tęsti iki rugsėjo mėnesio. Tikimasi rasti daugiau unikalių radinių, kurie padėtų atskleisti naujų detalių apie Klaipėdos miesto istoriją.

Klaipėdos universiteto inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video