Top Baneris

Anykščiai – gražūs, bet apsnūdę

2015 sausio 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Anykščių rajonas daugeliui šalies gyventojų asocijuojasi pirmiausia su ramia, poilsiui skirta vieta, kur ošia Anykščių šilelis. Kurortinės vietovės statusą turintys Anykščiai per pastaruosius metus smarkiai pasikeitė. Rajono vadovai šiandien gali pasigirti sukurta poilsio ir pramogų infrastruktūra, tačiau verslininkai siūlo valdininkams nusiimti rožinius akinius ir labiau išnaudoti krašto potencialą.

Pirmiausia į akis krinta labai maži rodikliai, apibūdinantys Anykščių rajonui tenkančias materialines ir tiesiogines užsienio investicijas. Pagal juos smarkiai atsiliekama nuo šalies vidurkio. Tarp svarbiausių savivaldybės problemų pažymimas ir žemas verslumo lygis, iš dalies didelis socialinės paramos gavėjų skaičius, neišnaudojamas gamtinis rekreacinis potencialas, prastai išplėtota viešojo turizmo sektoriaus infrastruktūra – ženklinimas, kelių nuorodos, teritorijų schemos. Taip pat trūksta dviračių takų, turistinių pažintinių takų, kempingų. Silpnai vykdoma Anykščių turizmo informacijos centro kurortinės teritorijos rinkodara lemia turistų trūkumą, dėl to nesudaromos sąlygos turizmo verslo plėtrai. Visa tai mažina savivaldybės konkurencingumą pritraukiant verslą.

Kiti Anykščių trūkumai yra bemaž tokie pat, kaip ir kitų regionų savivaldybių – tai ir mažėjantis gyventojų skaičius, ir aukštas nedarbo lygis, nepakankamas jaunimo užimtumas, ypač vakarais. Reikia atkreipti dėmesį ir į didelį socialinį kvalifikuotos darbo jėgos mobilumą, sparčią gyventojų emigraciją į didžiuosius šalies miestus bei užsienį.

Strateginiame savivaldybės veiklos plane iki 2016 metų pažymima, kad nepakankamai nuosekliai ir aiškiai iškomunikuotas Anykščių plėtros plano įgyvendinimas. Pateikiant daugiau informacijos viešojoje erdvėje galima tikėtis sulaukti didesnio skaičiaus potencialių investuotojų. Anykščių rajono savivaldybė yra suplanavusi nemažai projektų, kuriems įgyvendinti reikia privačių investicijų. Žinoma, kai kurie projektai siūlomi jau daug metų, tačiau susidomėjimo nesulaukia.

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius puoselėja mintį, kad kada nors pavyks įgyvendinti Nacionalinio pasakų parko projektą. Ši idėja merui kilo jau prieš daugelį metų, bendraujant su anapilin išėjusiu verslininku Bronislovu Lubiu. S. Obelevičius sakė kalbėjęs su olandais, kurie turi įkūrę panašų parką, per metus sutraukiantį tūkstančius lankytojų. Neblogos tokio objekto perspektyvos – ir Anykščiuose. Savivaldybė jau yra numačiusi jam vietą buvusiame kvarcinio smėlio karjere.

Dar vienas ilgai lauktas projektas – lajų takas. Jis jau baigiamas įrengti – tikimasi, kad kitų metų vasarą takas bus atidarytas. Toks takas bus vienintelis Rytų Europoje.

Anykščių rajono savivaldybėje gvildenama ir medinės pilies atstatymo idėja. Meras S. Obelevičius sutinka, kad atstatymas šiuo atveju nebūtų pats tinkamiausias apibūdinimas, nes nėra šaltinių, kaip ta pilis atrodė. Tačiau naujas kompleksas būtų pastatytas ant viso Vorutos piliakalnio.

Tarp planuojamų projektų – išplėtoti ekologinį transportą ir dviračių takų sistemą, pastatyti daugiafunkcį sporto centrą su stadionu, renovuoti Dainuvos slėnį, piliakalnius ir kitas kultūros paveldo vertybes pritaikyti turizmui.

Investicinę aplinką Anykščiuose į gerąją pusę pakoregavo vasaros rogučių parko įrengimas ir buvusios „Anykščių šilelio“ sanatorijos vietoje pastatytas sveikatingumo kompleksas „SPA Vilnius“.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video