Top Baneris

Akytbetonio blokeliai „AirStone“: šilto namo konstrukcija

2017 liepos 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Pastato sandarumas, šiltinimo medžiagų storis, rekuperacijos sistemų būtinybė ir energijos vartojimo efektyvumas, – Lietuvoje praėjusiais metais įsigaliojęs reikalavimas statyti ne žemesnės nei A energinio naudingumo klasės pastatus nekilnojamojo turto projektų plėtotojus privertė perkainoti daugelį šių sprendinių. Jau 2018-aisiais reikalavimai šoktels darkart – bus privaloma pasiekti bent A+ energinio efektyvumo klasę. Blokelių, skirtų konstruktyvo statybai, kokybė, jau ir šiandien dalyvaujanti „komandiniame žaidime“ siekiant aukštesnės energinio efektyvumo klasės, bus dar svarbesnė.

„Blokeliai specialiai A energinio naudingumo klasei“ nėra tuščios rinkodarinės tezės – tokie aukštos klasės, didele šilumine varža pasižymintys blokeliai kaip naujas plytų ir blokelių gamintojos bendrovės „Simpras“ produktas – akytojo betono blokeliai „AirStone“, išties leidžia rinktis kur kas plonesnį šiltinimo sluoksnį.

Kaimyninėse šalyse taikoma praktika, kai pastatams naudojami didesnio storio, nei įprasta Lietuvoje, akytojo betono blokai: pasirenkami ne 240 mm, o 365 ar net 400 mm pločio blokai. Tokios konstrukcijos sienos žymiai padidina bendrą pastato atitvaros šiluminę varžą. Tarkim, 365 mm pločio, 375 kg/m³ tankio „AirStone“ blokų šiluminė varža R = 4,0 (m²K)/W. Šiltinant iš šių blokelių pastatytą statinį mineraline vata pakanka, anot mūro konstrukcijų specialisto Roberto Zavalio, nedidelio, apie 120 mm storio, vatos sluoksnio. Kartu tai leidžia pritaikyti paprastesnius ir pigesnius šiltinimo medžiagos montavimo ir tvirtinimo sprendimus. Akytbetonio (kitaip – dujų silikato) šiluminė varža 2–4 kartus didesnė nei keraminių ar silikatinių plytų, tad statant iš pastarųjų šiltinimo medžiagos sluoksnis turės būti kur kas storesnis.

Iš kalkių, cemento, kvarcinio smėlio ir vandens pagaminti, kaip galima suprasti ir iš pavadinimo „AirStone“, itin lengvi akytbetonio blokeliai skirti tiek išorinėms, tiek vidinėms atitvarinėms konstrukcijoms. Jų plotis gali siekti nuo 100 iki 400 mm. Gamintojas, bendrovė „Simpras“, pabrėžia naujojo produkto matmenų tikslumą.

Tipiniai „AirStone“ gaminiai

airstone gaminiai

„Visų mūro gaminių matmenys turi atitikti tam tikrą matmenų nuokrypio toleranciją. Bet puikiai sustyguota „AirStone“ gamyba leidžia užtikrinti, kad tų maksimalių galimų nukrypimų ši produkcija toli gražu nepasiekia“, – pabrėžė R. Zavalis. Dėl tikslių matmenų šiuos blokelius galima klijuoti mūro klijais. Taip ne tik padidėja darbo greitis, bet ir suplonėja siūlės, užtikrinančios geresnę atitvarų šiluminę varžą. Meistrai vertina tai, kad „AirStone“ blokai gali būti pjaustomi, frezuojami net rankiniu būdu.

Porėta blokelių struktūra ir nedidelis tankis lemia geras jų termoizoliacines savybes. „AirStone“ blokų tankis, priklausomai nuo jų tipo, kinta nuo 375 kg/m³ iki 575 kg/m³, o stipris gniuždant – 2,5–3,5 MPa. Tai charakteristikos, kurių visiškai pakanka mažaaukščių namų konstruktyvo statybai ar daugiaaukščių pastatų karkaso angų užpildymui. Mažesnis blokų svoris reiškia mažesnes konstrukcijų apkrovas į pamatus, kas žymiai sumažina statybos išlaidas.

Pagrindiniai „AirStone“ blokų parametrai

airstone bloku parametrai

Vidinėms pertvaroms svarbi garso izoliacija užtikrinama gaminant didesnio svorio blokelius. Tuo pačiu jie stipresni, todėl tinkamesni tvirtinti įvairiems buities elementams.

„AirStone“ akytojo betono blokai nedegūs – atitinka A1 degumo klasę ir gali būti naudojami net kitų, gaisrui mažiau atsparių, konstrukcijų apsaugai.

Bendrovės „Simpras“ neseniai atlikti bandymai parodė ir tai, kad „AirStone“ kokybė prilygsta Lietuvoje populiariausiems šios rūšies gaminiams. „Tai tikrai aukštos klasės gaminys už mažesnę kainą“, – patikino mūro konstrukcijų ekspertas R. Zavalis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video